Байден підпише указ, спрямований проти монополії Google, Facebook, Apple і Amazon

Байден підпише указ, спрямований проти монополії Google, Facebook, Apple і Amazon

Раніше подібний документ було прийнято за часів Обами, але Трамп його скасував

Байден підпише указ, спрямований проти монополії Google, Facebook, Apple і Amazon
фото The Daily Post

Президент США Джо Байден у п'ятницю підпише указ, що обмежує великі технологічні компанії у використанні неконкурентних практик, повідомляє The Bellз посиланням на The New York Times. За даними видання, документ націлений на такі компанії як Google, Facebook, Apple і Amazon.

IT-гіганти домінують, поглинаючи дрібніші компанії до того, як ті стануть серйозними конкурентами, а також використовуючи накопичені дані про споживачів, зазначається в указі.

Байден, як пише NYT, вимагатиме від регуляторів ретельніше стежити за технологічними компаніями  і переглянути принципи схвалення таких угод.

Крім цього документ містить ряд заходів, спрямованих проти провідних операторів зв'язку США – Comcast, AT&T і Verizon. На думку американської влади, зараз у споживачів мало варіантів вибору і вони платять занадто дорого за інтернет-послуги.

Крім того, указ відновить правила мережевого нейтралітету – заборонить інтернет-провайдерам блокувати певний контент, уповільнювати його доставку або дозволяти клієнтам платити більше за швидшу доставку їх контенту.

Ці правила вперше прийняла адміністрація Барака Обами, але Дональд Трамп скасував їх.

Влада США вже не вперше висловлює побоювання про те, що технологічні гіганти отримали величезну владу над ринком. У жовтні минулого року Мін'юст США подав до Google позов про зловживання монопольним становищем на ринку пошуку та інтернет-реклами. Цей позов може привести до поділу компанії на частини.

Нагадаємо, напередодні 36 штатів подали позов проти Google через порушення антимонопольного законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті