Партія президента Маї Санду впевнено перемагає на виборах в Молдові

Партія президента Маї Санду впевнено перемагає на виборах в Молдові

Глава держави зможе безперешкодно проводити свою політику по боротьбі з корупцією і зближенню з ЄС

Партія президента Маї Санду впевнено перемагає на виборах в Молдові
Мая Санду
фото: www.flickr.com/photos/prachatai/50616173736

На дострокових парламентських виборах в Молдові лідирує проєвропейська партія «Дія і солідарність» (PAS), яку раніше очолювала нинішній президент країни Мая Санду. Згідно з попередніми даними, як пише ВВС, вона отримує більшість у парламенті.

Основним суперником PAS став Блок комуністів і соціалістів, яким керують експрезиденти Ігор Додон і Володимир Воронін. Ця сила в країні вважається проросійською.

ЦВК Молдови повідомляє, що, за результатами підрахунку даних з 95% дільниць, PAS отримує понад 48% голосів, Блок комуністів і соціалістів близько 30%.

За попередніми даними, PAS може сформувати власну більшість в парламенті, якщо їй перейдуть голоси партій, що не подолали п'ятивідсотковий бар'єр.

«Якщо ми хочемо стати сильною демократією, нам потрібні сильні інститути, які поважають і забезпечують вибір людей», – заявила вона.

Нагадаємо: дострокові вибори в країні відбулися в неділю, після того, як у квітні Санду розпустила парламент країни. Це було її передвиборчою обіцянкою. Явка склала 48%.

Під час передвиборчої кампанії політичні сили одностайно заявляли, що ці вибори визначать майбутнє країни. Якщо раніше влада країни балансувала між Європою і Москвою, то за наявності союзників в парламенті президент Санду планує орієнтуватися виключно на Захід.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті