Євросоюз повідомив, що починає термінову операцію на кордоні Литви з Білоруссю

Євросоюз повідомив, що починає термінову операцію на кордоні Литви з Білоруссю

На білорусько-литовський кордон будуть направлені додаткові сили прикордонників, патрульних автомобілів та ін.

Євросоюз повідомив, що починає термінову операцію на кордоні Литви з Білоруссю
фото DR

Європейське прикордонне агентство (Frontex) повідомило про проведення термінової операції на кордоні Литви і Білорусі в зв'язку із збільшенням потоком мігрантів. Прохання про допомогу Вільнюс направив до Брюсселя 10 липня, пише РБК.

Для надання допомоги литовським прикордонникам Frontex ще 1 липня почав спрямовувати туди фахівців і техніку.

«Ситуація на кордоні Литви з Білоруссю залишається тривожною. Я вирішив провести швидке прикордонне втручання для зміцнення зовнішнього кордону ЄС», – заявив виконавчий директор прикордонного агентства ЄС Фабріс Леггері. За його словами, на білорусько-литовський кордон будуть направлені додаткові сили прикордонників, патрульних автомобілів, а також співробітники для переговорів з мігрантами та збору інформації про їхню участь у злочинних організаціях.

За даними Frontex, тільки за перший тиждень липня влада Литви зафіксувала понад 800 незаконних перетинів кордону з Білоруссю. Якщо спочатку більшість мігрантів прибували з Іраку, Ірану і Сирії, то останнім часом влада помітила зміну в складі міграційних потоків. У липні більшість прибулих склали громадяни Республіки Конго, Гамбії, Гвінеї, Малі та Сенегалу.

У суботу, 10 липня, відбулися переговори між президентом Литви Гітанасом Науседою і керівником агентства Фабрісом Леггері. Науседа повідомляв, що європейське агентство направить в Литву кілька вертольотів.

Пізніше Науседа під час візиту до Польщі назвав мігрантів «політичною зброєю» Лукашенка. «Ми не дозволимо білоруському режиму використовувати мігрантів в якості політичної зброї», – підкреслив президент Литви.

За даними Литви, з початку 2021 року на кордоні з Білоруссю затримали 1 577 мігрантів, в тому числі громадян Іраку, Конго, Камеруну, Гвінеї, Ірану та інших країн. 2 липня литовська влада оголосила режим НС.

Кількість людей, що намагаються незаконно перетнути кордон з території Білорусі, зросла в майже в 20 разів за останні місяці. Це сталося після того, як Олександр Лукашенко заявив, що у відповідь на європейські санкції через примусову посадку літака Ryanair в Мінську його країна більше не допомагатиме ЄС у боротьбі з нелегальною міграцією.

Нагадаємо, Литва почала споруджувати стіну на кордоні з Білоруссю, вона обійдеться в понад 40 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті