52% викидів парникових газів спричиняють всього 25 найбільших мегаполісів світу – дослідження

52% викидів парникових газів спричиняють всього 25 найбільших мегаполісів світу – дослідження

Мегаполіси Азії, наприклад, Шанхай або Токіо, - особливо великі забруднювачі

52% викидів парникових газів спричиняють всього 25 найбільших мегаполісів світу – дослідження
фото Pixaby

Займаючи всього 2% від поверхні планети, міста є найбільшими постачальниками парникових газів. Нове дослідження містить перший глобальний балансовий звіт за викидами парникових газів великими містами всього світу. Автори поставили собі за мету вивчити ефективність заходів зі скорочення викидів у 167 мегаполісах, що знаходяться на різних стадіях розвитку, пише HighTech Plus з посиланням на EurekAlert.

У 2015 році 170 країн підписали Паризьку угоду, зобов'язуючись обмежити середню річну температуру в межах 1,5° C, і почали ставити перед собою цілі щодо скорочення викидів парникових газів. Однак доповідь Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) 2020 року свідчить, що без серйозних і жорстких заходів середня температура продовжить рости і до кінця XXI століття досягне 3° C, повідомляє EurekAlert.

«Сьогодні понад 50% населення Землі проживає у містах. Відповідно до звітів, міста – це джерело 70% викидів парникових газів», – пише Чень Шаоцін з Університету Чжуншань, співавтор дослідження.

Автори відібрали і проаналізували прогрес у скороченні викидів 167 міст з 53 країн світу на підставі записів за 2012-2016 років. До вибірки потрапили міста Північної і Південної Америки, Європи, Азії, Африки та Океанії. Рівень розвитку був встановлений за класифікаційними критеріями ООН.

Результат показав, що міста з високим рівнем викидів парникових газів є і в розвинених державах, і в країнах, що розвиваються, але мегаполіси Азії (наприклад, Шанхай або Токіо) – особливо великі забруднювачі.

Основні висновки дослідження:

1) 52% емісії парникових газів припадає на 25 найбільших міст.

2) Міста Європи, Австралії і США виділяють значно більше парникових газів на душу населення, ніж міста країн, що розвиваються.

3) Два головних джерела викидів – стаціонарна енергетика (електростанції на викопному паливі та обладнання для вироблення промислового тепла) і транспорт. На третьому місці – залізні дороги, морський транспорт і авіація.

4) Із 42 міст, які надали у відкритий доступ дані за досліджуваний період, 30 знизили річний показник викидів – перш за все, Осло, Х'юстон, Сіетл і Богота. В окремих містах – Ріо-де-Жанейро, Куритиба, Йоганнесбург, Венеція – зафіксовано зростання.

5) 113 з 167 міст поставили перед собою різні цілі щодо скорочення емісії, тоді як 40 пообіцяли стати вуглецево-нейтральними.

Нагадаємо, в Шотландії з'явиться завод для вилучення СО2 з повітря.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло