Митники за пів року виявили порушень майже на 1,5 млрд грн

Митники за пів року виявили порушень майже на 1,5 млрд грн

Вартість предметів правопорушень на 21% більша, ніж за аналогічний період минулого року

Митники за пів року виявили порушень майже на 1,5 млрд грн
Фото: agropolit.com

Працівники Державної митної служби у січні-червні 2021 року виявили порушень митних правил майже на 1,5 млрд грн. Про це повідомили в пресслужбі Держмитслужби.

«За перші 6 місяців поточного року митниці Держмитслужби виявили майже 7 000 порушень митних правил на суму майже 1,5 млрд грн. Вартість предметів правопорушень на 21% більша, ніж за аналогічний період минулого року», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за результатами розгляду справ судами накладено стягнень щодо конфіскації товарів та штрафів на суму майже 750 млн грн, показник майже вдвічі більше за аналогічний період 2020 року. Безпосередньо митницями розглянуто 1765 справ, накладено штрафів на суму 96 млн грн.

Зазначається, що найрезонанснішим випадком за I квартал 2021 року була спроба незаконного переправлення 1 т героїну до ЄС, 13 т сигарет з Об’єднаних Арабських Еміратів та спроба ввезти 7,5 т тютюну для кальяну.

Раніше повідомлялося, що Державне бюро розслідувань викрило посадовців Волинської митниці Державної митної служби, які за неправомірну вигоду сприяли незаконному переміщенню вантажів через державний кордон без сплати митних платежів.

Понад 9 000 митників починаючи з 20 квітня пройдуть тестування з кваліфікації та благонадійності.

Керівник Галицької митниці Андрій Колобродов підписав наказ про відкриття дисциплінарних провадженьта відсторонення від роботи 46 працівників через можливу причетність до корупції та контрабанди.

ДБР затримало двох співробітників пункту пропуску «Шегині» Галицької митниці. Посадовці систематично вимагали у громадян кошти за безперешкодне проходження митного контролю та нестворення штучних перешкод під час ввезення вантажу на територію України, зокрема експрес-посилок.

Інспектор Галицької митниці, який на посаді перебував 1,5 місяці, кожну зміну отримував від 60 000 грн хабарів.

Голова митниці Павло Рябікін в інтерв'ю Mind повідомив, що на митницях провели дисциплінарні процедури стосовно майже 200 осіб, деякі з них звільнилися.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті