Сенат США прийняв закон про заборону всіх товарів з китайського Сіньцзяна

Сенат США прийняв закон про заборону всіх товарів з китайського Сіньцзяна

Ці заходи є відповіддю США на геноцид проти уйгурів та інших мусульманських груп в КНР

Сенат США прийняв закон про заборону всіх товарів з китайського Сіньцзяна
фото www.flickr.com/photos/nob911/7056899431

Сенат США прийняв закон, що забороняє імпорт продуктів з китайського регіону Сіньцзян. Як повідомляє Reuters, це є останньою спробою Вашингтона покарати Пекін за те, що США називають геноцидом проти уйгурів та інших мусульманських груп.

Закон про запобігання примусової праці уйгурів створить «презумпцію, що може бути оскаржена», якщо товари, вироблені в Сіньцзяні, виробляються з використанням примусової праці і, отже, заборонені відповідно до Закону про тарифи 1930 року, якщо інше не буде підтверджено владою США.

Прийнятий одноголосно, захід, який підтримали обидві партії, перекладе тягар доведення на імпортерів. Чинне правило забороняє товари, якщо є розумні докази примусової праці.

Законопроєкт також повинен бути прийнятий Палатою представників, перш ніж його можна буде відправити в Білий дім для підписання президентом Джо Байденом.

Сенатор-республіканець Марко Рубіо, який представив законопроєкт разом з демократом Джеффом Мерклі, закликав Палату представників діяти швидко.

«Ми не будемо закривати очі на триваючі злочини Компартії Китаю проти людяності, і ми не дамо корпораціям безкоштовного доступу до цих жахливих зловживань», – наголосив Рубіо.

«Жодна американська корпорація не повинна отримувати вигоду з цих злочинів. Американські споживачі не повинні ненавмисно купувати товари рабської праці », – сказав Мерклі.

Нагадаємо: на початку цього місяця французька прокуратура почала розслідування щодо чотирьох рітейлерів модного одягу, яких підозрюють в приховуванні «злочинів проти людяності» в китайському регіоні Сіньцзян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті