ЄК може зробити виняток з механізму СВАМ для електроенергії

ЄК може зробити виняток з механізму СВАМ для електроенергії

Металургія, добрива та цемент і далі підпадають під СВАМ

ЄК може зробити виняток з механізму СВАМ для електроенергії
Фото: Brett Sayles/Pexels

Єврокомісія представила проєкт запровадження мита на товари з високим карбоновим слідом (CBAM), які будуть ввозитися до ЄС з третіх країн. Згідно з проєктом документу можливе застосування особливого правового режиму до України та виключення української електроенергії з під застосування мита. Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка на своїй сторінці у фейсбуці.

«Оприлюднений сьогодні проєкт регламенту по СВАМ у параграфі 47 преамбули відзначає особливий правовий режим країн, які є сторонами угод про асоціацію, що містять поглиблену і всеосяжну угоду про вільну торгівлю. Таких країн є три – Україна, Молдова і Грузія. Щоправда, можливий виняток застосовується лише до електроенергії», – написав він.

Торговий представник додав, що металургія, добрива та цемент і далі підпадають під СВАМ, утім роботу над адвокатуванням треба продовжувати.

Нагадаємо, за словами міністра-радника з питань енергетики Представництва ЄС в Україні Торстена Воллерта, ЄС планує запровадити CBAM у 2021 році, строком на 30 років. Формат механізму поки розробляється.

Наприкінці жовтня минулого року Качка заявив, що CBAM стосовно третіх країн (в тому числі й України), які не зможуть досягнути показників низьковуглецевого розвитку, стане головною зброєю ЄС у сфері міжнародної торгівлі в майбутньому.

Раніше Mind розповідав, що торгівля викидами знову стане важелем впливу на зовнішню політику в ЄС із чим доведеться рахуватися Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті