Демократи США готують новий план з легалізації марихуани

Демократи США готують новий план з легалізації марихуани

Автори законопроекту хочуть, що бізнес канабісу прирівняли до інших видів бізнесу

Демократи США готують новий план з легалізації марихуани
фото Pixaby

Три сенатори від демократів склали і винесли на обговорення чорновий варіант законопроекту, який переглядає ставлення держави до вживання марихуани. Новий акт, якщо він буде прийнятий, декриміналізує марихуану на федеральному рівні, амністує всіх засуджених за ненасильницькі злочини, пов'язані з каннабісом, і створить «нову програму грантів для фінансування некомерційних організацій, що допомагають всім постраждалим у війні з наркотиками», пише HighTech Plus з посиланням на The Verge.

У передмові до 30-сторінкового законопроекту сенатори зазначають, що вживання марихуани дорослими легалізовано вже в 18 штатах. Медична марихуана дозволена в 37 штатах, на Пуерто-Ріко, в окрузі Вашингтон, на Гуамі і на Віргінських островах США, пише The Verge.

 «Ці зміни відображають динаміку громадської думки і підтримку по всьому політичному спектру, – йдеться в документі. – За сприяння держави бізнес канабісу нарешті буде прирівняний до інших видів бізнесу і отримає доступ до важливих фінансових служб, наприклад, банківських рахунків і позик. Не будуть стримуватися медичні дослідження».

До того ж, автори законопроекту пропонують:

Не продавати марихуану особам молодше 21 років.

Провести дослідження впливу легалізації на суспільство в штатах, де марихуана дозволена.

Впровадити три великі програми допомоги постраждалим від війни з наркотиками, розпочатої ще в 70-ті.

Оголосити амністію всім заарештованим і засудженим за ненасильницькі злочини, пов'язані з марихуаною, і рекомендувати штатам зробити те саме.

Ввести акцизний збір на продукцію з марихуани, за аналогією з тютюновою та алкогольною продукцією.

Законопроект ще не був офіційно представлений Конгресу, а його остаточний варіант з'явиться протягом 2021 року. Основне завдання чернетки – викликати дискусію серед зацікавлених сторін.

Як повідомлялося, у США просувають легалізацію марихуани на федеральному рівні. Взяти участь у розвитку ринку тепер готові не тільки активісти, а й потужні корпорації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті