LG та інші південнокорейські компанії вкладуть 35 млрд в розробку батарей для електрокарів

LG та інші південнокорейські компанії вкладуть 35 млрд в розробку батарей для електрокарів

Уряд країни докладе всіх зусиль для підтримки і розвитку цієї галузі, щоб випередити Китай

LG та інші південнокорейські компанії вкладуть 35 млрд в розробку батарей для електрокарів
фото DR

Південнокорейські компанії LG Energy, SK Innovation і Samsung SDI мають намір перервати монополію Китаю в галузі батарей для електромобілів. Як повідомляє HighTechPlusз посиланням на Bloomberg, постачальники акумуляторів інвестують $35 млрд у будівництво підприємств з випуску елементів живлення, а також будуть підтримувати дослідження з розробки принципово нових батарей і безпосередньо співпрацювати з провідними концернами.

Ініціатива підтримується урядом Південної Кореї.

 «План полягає в тому, щоб забезпечити стимули для компаній за рахунок інвестицій, щоб допомогти їм стати світовими лідерами на ринку акумуляторів. Уряд докладе всіх зусиль для підтримки і розвитку цієї галузі, яка стане життєво важливою частиною майбутньої економіки країни», – повідомила влада Південної Кореї.

LG Energy, SK Innovation і Samsung SDI займають відчутну частину ринку акумуляторів, але помітно поступаються двом компаніям – китайським Contemporary Amperex Technology Limited (CATL) і BYD.

За даними SNE Research, на частку однієї тільки CATL в цьому році припало 31% від загального обсягу світових поставок акумуляторів.

Згідно з прогнозом, світовий ринок батарей для електротранспорту виросте до 2030 року до $352 млрд з нинішніх $46 млрд. З цієї причини Південна Корея прагне змінити баланс сил і захопити значну частку вкрай перспективного ринку.

SK Innovation і Samsung поки що не готові розкрити подробиці своїх інвестицій, а LG Energy вже виклала план до 2030 року.

Компанія витратить $13,2 млрд на нові проекти, з яких $8,5 млрд підуть на науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи. LG в тому числі побудує новий інститут для вивчення акумуляторних технологій і навчання нових фахівців у цій галузі. Інститут планується відкрити в січні 2023 року. У компанії також заявили, що LG Energy отримала кілька великих замовлень на виробництво акумуляторів на загальну суму в $157 млрд.

Що стосується уряду, то адміністрація президента Мун Чже Іна підтвердила, що буде підтримувати підприємства, які розробляють твердотільні акумулятори. Влада створить фонд на $80 млн, який буде фінансувати діяльність початківців розробників. Державні інвестори допоможуть компаніям створити перші прототипи і вивести продукцію на ринок.

У травні цього року Південна Корея також оголосила про співпрацю з американським урядом в сфері електрифікації транспорту. Компанії Hyundai, Samsung Electronics, LG і SK Hynix повідомили про плани збудувати нові заводи з виробництва акумуляторів та співпрацю з автовиробниками з США. Загалом на корейсько-американські проекти буде витрачено понад $40 млрд до кінця цього десятиліття. І ще $35 млрд, як стало відомо, корейські компанії вкладуть у виробництво батарей в рамках національного консорціуму.

Нагадаємо, виробник акумуляторів Northvolt залучив $2,75 млрд на розширення заводу в Швеції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті