Нацбанк призначив нового керівника Управління роботи з проблемними активами

Нацбанк призначив нового керівника Управління роботи з проблемними активами

Олег Далеко раніше був заступником голови правління «КристалБанку»

Нацбанк призначив нового керівника Управління роботи з проблемними активами
Начальник Управління роботи з проблемними активами НБУ Олег Далеко
Фото: bank.gov.ua

За результатами відкритого конкурсного відбору начальником Управління роботи з проблемними активами Національного банку (НБУ) став Олег Далеко. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

До сфери його основних повноважень належатиме:

  • взаємодія з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) щодо повернення заборгованості за кредитами рефінансування коштом заставленого майна, що належить банкам, які перебувають у процесі ліквідації;
  • організація та контроль за супроводженням виконавчих проваджень з питань звернення стягнення на заставлене майно, яке належить майновим поручителям, та стягнення заборгованості з фінансових поручителів за кредитами рефінансування;
  • організація та супроводження продажу власного майна НБУ, а також заставленого майна, набутого у власність Нацбанком в рахунок погашення заборгованості за кредитами рефінансування;
  • організація та контроль за роботою управителів непроданими активами банків, ліквідація яких розпочалася до створення ФГВФО.

«Радий приєднатися до команди Національного банку та докладу максимум зусиль, щоб робота центрального банку з проблемними активами була ефективною, відкритою, прозорою та зрозумілою суспільству», – зазначив Далеко.

Зазначається, що до роботи в НБУ він упродовж шести років був заступником голови правління ПАТ «КристалБанк». У 2010-2015 роках Далеко працював у АТ Банк «Фінанси та кредит»: спершу – директором Центру по роботі з проблемними активами банку, згодом – директором Центру координації та супроводу роботи регіональної мережі.

Раніше голова департаменту Олександр Бевз на своїй сторінці у фейсбуці повідомив, що команда керівників департаменту ліцензування у повному складі подала у відставку через незгоду з політикою керівництва. Національний банк підтвердив звільнення співробітників.

Директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук повідомив, що також завершує роботу в НБУ. Він додав, що повністю поділяє висловлену його колегами позицію.

Згодом про своє звільнення оголосив директор департаменту супроводу кредитів Національного банку Олег Новаковський.

Однак НБУ відкидає публічні звинувачення ексспівробітників у централізації управлінських процесів і наголошує, що рішення групи співробітників про звільнення є їхнім особистим вільним вибором.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті