Якою буде робота в Україні у 2030 році: результати дослідження
Новини компаній

Якою буде робота в Україні у 2030 році: результати дослідження

З 22 липня виставку «Future of Work» зможуть відвідати усі бажаючі та дізнатись, чого чекати від ринку праці через 10 років

Якою буде робота в Україні у 2030 році: результати дослідження

15 липня відбувся прес-захід Центру «Розвиток КСВ» та експертної платформи Career Hub. Команда представила результати ґрунтовного дослідження «Future of Work 2030: як підготуватися до змін в Україні» та анонсувала інтерактивну виставку про майбутнє роботи, що пройде у Києві наприкінці липня.

У презентації та обговоренні результатів дослідження взяли участь представники Центру «Розвиток КСВ», IREX in Ukraine, Міністерства освіти і науки України, Українського Інституту Майбутнього, ключові бізнес-партнери та представники молодіжних організацій. 

Однією з головних тем зустрічі стали важливі результати нещодавнього дослідження «Future of Work 2030: як підготуватися до змін в Україні». Результати дослідження допомогли визначити ключові тренди майбутнього, які гратимуть вирішальну роль у роботі 2030, виокремивши перспективні напрями та індустрії роботи для молоді, спрогнозувати зміни в освіті, затребуваних навичках, професіях, форматі роботи тощо.

Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ»

Голова правління Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна розповідає:

«Це перше дослідження в Україні про майбутнє роботи, що спрямоване на переоцінку всієї системи навчання та кар'єрного консультування в Україні. Школи, професійно-технічні заклади, університети і компанії мають об'єднатися задля молоді та майбутнього в Україні. Ми маємо бути готовими до змін. А якими вони будуть – можна подивитись на виставці «Future of Work» в Києві, а з вересня – у Одесі»

Відповідно до результатів дослідження вже у найближчому десятилітті низка професій і посад видозміниться внаслідок тотальної діджиталізації та роботизації процесів, а частина з них взагалі зникне. Натомість, персонал переходитиме у ті сфери, що будуть пов’язані з прийняттям рішень, креативом, спілкуванням із людьми. Сфера ІТ проникне буквально у всі сфери економіки.

Юлія Ткачук, заступниця директорки програми USAID «Мріємо та діємо», IREX Ukraine

«Будь-які раптові зміни – це певний дискомфорт. Тож аби підготуватись до змін, які чекають на молодь за 10 років, в дослідженні підготували рекомендації, як саме це зробити. В цьому дослідженні ви знайдете ТОП-навички, які будуть актуальні в 2030-му, і вже сьогодні почати їх розвивати, щоб бути конкурентоспроможними», – зазначила Юлія Ткачук, заступниця директорки програми USAID «Мріємо та діємо», IREX Ukraine. 

Попит на мультифункціонального працівника/цю лише зростатиме, а отже неформальна освіта ставатиме все більш популярною, адже молодь цінуватиме гнучкість і можливість навчатися у стислі терміни. Дослідники прогнозують подальший розвиток віддаленої праці і гнучкого графіку робіт, і звідси – складнощі в командній роботі.

Олександра Гондюл, координаторка напряму Future of Work у Career Hub (справа)

Ірина Шумік, генеральна директорка директорату професійної освіти МОН України: «Я щиро дякую за підтримку і роботу усій команді, що працювала над проєктом! Завдяки результатам дослідження, ми розуміємо, що величезний компонент, який нам потрібно далі розвивати – це професійне консультування. Тому що реалізація молодої людини в професійній діяльності є надзвичайно важливою».

Ці та інші висновки дослідження й стали підставою для організації виставки «Future of Work». Інтерактивний та масштабний захід проходитиме з 22 липня до 1 серпня у культурному центрі «Арт-Братислава» (м. Київ, вул. Олександра Архипенка, 5).

Виставка «Future of Work» поєднує онлайн та офлайн заходи. Зокрема, на відвідувачів чекатимуть корисні онлайн-тренінги та дискусії, стенди в приміщеннях та open air, безкоштовні кар'єрні консультації, інтерактивні експонати, інформативні лекторії, тематичні локації та фотозони.

Організатори переконують, що насичена програма виставки допоможе молоді зрозуміти, яким буде майбутнє роботи і як до нього підготуватися – розвинути свої навички, дізнатися найактуальнішу інформацію від провідних стейкхолдерів та зробити крок до освоєння професії майбутнього.

Усього програмою виставки «Future of Work» заплановано 4 масштабних тематичних блоки:

  • Вибір освіти та планування кар’єри;
  • Навички майбутнього;
  • Галузі майбутнього;
  • Робоче місце 2030.

Виставка буде цікавою молодим людям, що обирають професію, їхнім батькам, а також тим працівникам, які хочуть підготуватися до глобальних змін, розвинути затребувані навички та освоїти новий фах.

Тож організатори чекають гостей з 22 липня до 1 серпня в культурному центрі  «Арт-Братислава»!

Контактна особа: Соломія Буй, solomiia.bui@brandcom.com.ua, 096 54 032 81

Завантажити дослідження «Future of Work 2030: як підготуватись до змін в Україні» українською та англійською можна за посиланням.

Дослідження «Future of Work in Ukraine» проведено Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо». Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується  IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). 

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті