ЄС надасть безпрецедентну допомогу Україні, Грузії і Молдові на 2,3 млрд євро

ЄС надасть безпрецедентну допомогу Україні, Грузії і Молдові на 2,3 млрд євро

У грудні цього року відбудеться черговий саміт Східного партнерства

ЄС надасть безпрецедентну допомогу Україні, Грузії і Молдові на 2,3 млрд євро
фото Shutterstock

Євросоюз надасть безпрецедентну допомогу Грузії, Україні і Молдові в рамках програми Східного партнерства, оскільки ця співпраця є тим локомотивом, який сприяє економічному зростанню і добробуту. Про це заявив у понеділок на міжнародній конференції в Батумі президент Європейської ради Шарль Мішель, передає Інтерфакс.

«Хочу зробити акцент на майбутнє наше співробітництво і повідомити, що ми надамо безпрецедентну фінансову допомогу країнам Східного партнерства в розмірі 2,3 млрд євро, що дасть можливість мобілізувати ще 17 млрд євро», – сказав Мішель.

При цьому він зазначив, що в країнах Східного партнерства повинні тривати демократичні реформи.

«Демократичне врядування є ключем до того, щоб було верховенство закону, правосуддя, боротьба з корупцією. Це не тільки політична необхідність, це можливість, яку дає цей інструмент», – сказав Мішель.

За його словами, Східне партнерство існує з 2009 року, і воно стало реальністю, що приносить користь всім його країнам.

Він повідомив, що в грудні цього року відбудеться черговий саміт Східного партнерства.

«Ми обіцяємо, що Євросоюз залишиться надійним і сильним партнером для ваших країн, і ми сподіваємося, що ви впораєтеся з узятими зобов'язаннями, не для того, щоб порадувати Брюссель, а для інтересів ваших народів», – сказав Мішель.

На конференції виступили також інші її учасники – президенти Грузії, України і Молдавії.

Програма Східного партнерства спрямована на зміцнення і поглиблення відносин з сусідами Євросоюзу – Україною, Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією та Молдовою.

Як повідомлялося, ЄС мобілізує 17 млрд євро на інвестиції для країн «Східного партнерства». Кошти спрямують на розвиток динамічнішої економіки та суспільства в регіоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті