Світ входить в «ранні стадії нової хвилі» COVID-19 – глава ВООЗ

Світ входить в «ранні стадії нової хвилі» COVID-19 – глава ВООЗ

Тедрос Аданом Гебрейесус наголосив, що «пандемія - це випробування, і світ зазнає поразки»

Світ входить в «ранні стадії нової хвилі» COVID-19 – глава ВООЗ
Тедрос Аданом Гебрейесус
фото www.flickr.com/photos/itupictures/41222665745

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що світ знаходиться на ранніх стадіях нової хвилі COVID-19.

Як повідомляє CNBC, виступаючи перед членами Міжнародного олімпійського комітету в Токіо, він сказав, що глобальна нездатність ділитися вакцинами, тестами і ліками «розпалює пандемію». За його словами, країни, у яких є адекватні ресурси, такі як вакцини, відкриваються, в той час, як інші закриваються, щоб уповільнити передачу вірусу.

«Пандемія – це випробування, і світ зазнає поразки», – наголосив глава ВООЗ та додав, що чим довше вона триває, тим більше соціально-економічних потрясінь вона принесе

Тедрос підкреслив, що глобальна загроза пандемії збережеться до тих пір, поки всі країни не впораються з цією хворобою.

Він розкритикував різницю в доступі до вакцин між багатими країнами та країнами з низькими доходами. Він сказав, що 75% всіх доз вакцини – понад 3,5 млрд щеплень – були зроблені всього в 10 країнах, в той час, як тільки 1% людей в бідніших країнах отримав хоча б одне щеплення.

«Вакцини – потужні і важливі інструменти. Але світ не використав їх належним чином », – сказав глава ВООЗ, додавши, що замість того, щоб широко використовувати їх, щеплення були сконцентровані в« руках небагатьох щасливчиків».

Представники ВООЗ кажуть, що наступного року світ зможе взяти COVID0-19 контроль, «якщо нам дійсно пощастить»

«Пандемія закінчиться, коли світ вирішить покласти їй край. Все в наших руках, – сказав Тедрос. – У нас є всі необхідні інструменти: ми можемо запобігти цьому захворюванню, ми можемо виявити його і можемо вилікувати».

Він закликав провідні країни світу активізуватися, ділячись вакцинами і фінансуючи глобальні зусилля, щоб зробити їх більш доступними, а також стимулювати компанії до розширення виробництва вакцин.

Нагадаємо: раніше цього місяця глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що країни ЄС вже отримали достатньо вакцини від коронавірусу для того, щоб забезпечити вакцинацію 70% дорослого населення.

У ЄС поставили близько 330 млн доз вакцини BioNTech-Pfizer, 100 млн доз вакцини AstraZeneca, 50 млн доз Moderna та 20 млн доз Johnson & Johnson, для щеплення якою достатньо однієї дози. Доросле населення ЄС налічує близько 366 млн осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті