ДФС до 25 серпня має пройти аудит з огляду на ліквідацію – Шмигаль

ДФС до 25 серпня має пройти аудит з огляду на ліквідацію – Шмигаль

Створять новий орган – Бюро економічної безпеки

ДФС до 25 серпня має пройти аудит з огляду на ліквідацію – Шмигаль
Фото: УНІАН

Кабінет Міністрів (Кабмін) ухвалив проєкт розпорядження про аудит до 25 серпня матеріально-технічних ресурсів, озброєння та спеціальних засобів Державної фіскальної служби (ДФС), яку мають ліквідувати й створити новий орган – Бюро економічної безпеки (БЕБ). Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«Не менш важлива реформа, яка направлена на покращення інвестиційного клімату – це створення Бюро економічної безпеки. Новий орган має забезпечити зовсім нову якість розслідувань економічних злочинів, спираючись на аналітичну роботу та масиви баз даних», – йдеться у повідомленні.

Шмигаль зазначив, що конкурс на директора Бюро вже розпочався, а робота відомства стартує цієї осені.

Раніше Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки. Цей орган має стати єдиним, що займатиметься розслідуванням економічних злочинів.

12 травня уряд затвердив рішення про створення БЕБ, яке отримає статус центрального органу виконавчої влади й буде займатися усіма злочинами у сфері економіки.

Кабмін підпорядкував Бюро економічної безпеки Мінфіну, всупереч рішенню Ради. Це може спричинити політичний тиск на діяльність бюро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті