Ядерне паливо Westinghouse прибуло на Рівненську АЕС

Ядерне паливо Westinghouse прибуло на Рівненську АЕС

Перші тепловидільні збірки з паливом планують завантажити до активної зони реактора наступного року

Ядерне паливо Westinghouse прибуло на Рівненську АЕС
Фото: energoatom.com.ua

На Рівненську АЕС (РАЕС) привезли 42 касети з ядерним паливом виробництва американської Westinghouse, наразі триває вхідний контроль. Про це повідомляє пресслужба «Енергоатома».

Ядерне паливо Westinghouse у семи стандартизованих контейнерах ISO прибуло на промисловий майданчик РАЕС.

Процес розпакування контейнерів ISO відбувається під контролем представників компанії Westinghouse та Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут». Перші тепловидільні збірки з цієї партії завантажать до реактора енергоблока №3 РАЕС наступного року.

Вони будуть експлуатуватися впродовж усієї паливної кампанії. Тобто, щороку свіже паливо ТВЗ-WR буде поповнювати активну зону реактора – за чотири роки вона повністю буде заповнена Westinghouse. «Тож з 2025 року енергоблок №3 РАЕС працюватиме цілком на американському ядерному паливі», – пояснюють в «Енергоатомі».

Планується, що у 2024 році до активної зони реактора енергоблока №2 РАЕС буде завантажено першу партію з 12 касет Westinghouse, яка перебуватиме у дослідній експлуатації впродовж 4-6 років.

Раніше повідомлялося, що «Енергоатом» уклав з Westinghouse контракт щодо палива на Рівненській АЕС. Наступним етапом до впровадження палива є його ліцензування відповідно до вимог законодавства України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті