Угода по «Північному потоку – 2» - це «хороший крок», попри напруженість – Меркель

Угода по «Північному потоку – 2» - це «хороший крок», попри напруженість – Меркель

Канцлер ФРН переконана, що у ЄС все ще є важелі тиску на Росію

Угода по «Північному потоку – 2» - це «хороший крок», попри напруженість – Меркель
Ангела Меркель
фото www.flickr.com/photos/55801493@N08/5482515197

Канцлер Ангела Меркель назвала нову угоду з президентом Джо Байденом по газопроводу «Північний потік – 2  «хорошим кроком», навіть попри те, що вона залишає трансатлантичну напруженість щодо того, як реагувати на Росію. Про це повідомляє Bloomberg.

«Це хороший крок, який вимагає попередньої готовності до компромісу з обох сторін, – заявила Меркель. – Але, з іншого боку, він не долає всі розбіжності, які були раніше».

«Це не означає, що ми повністю беззахисні на нашому боці, якщо подивитися на політичні рамки, в яких будується цей проєкт», – додала канцлер.

Також Меркель відкинула різку критику з боку України та Польщі, які заявили, що двостороння угода «не може вважатися достатньою» для обмеження загрози з боку Росії і що «Північний потік – 2» повинен бути зупинений.

На питання, чи цінує вона відносини з Росією вище відносин з Україною і Польщею, вона відповіла: «Ні, зовсім ні. Справа не в цьому».

Американсько-німецька декларація включає $1 млрд в так званий Зелений фонд для допомоги Україні в переході на більш чисті джерела енергії, угода, яка «корисна для України», пояснила Меркель.

Канцлер переконана, що у ЄС все ще є важелі впливу на РФ, маючи на увазі загрозу санкцій. Вона також підтвердила, що впевнена, що угода про транзит газу, укладена між Росією і Україною, може бути розширена.

Нагадаємо: менш ніж через тиждень після візиту Меркель до Вашингтона для переговорів з Байденом США і Німеччина в середу підписали угоду, згідно з якою будівництво трубопроводу було схвалено, а Берлін зобов'язався вжити заходів проти Росії, якщо Кремль використовуватиме свою енергетичну інфраструктуру в якості «зброї».

Адміністрація Байдена прагнула уникнути конфронтації з ключовим європейським союзником і відмовилася від заходів щодо припинення будівництва проєкт, стверджуючи, що «Північний потік – 2» вже став доконаним фактом.

Між тим, сенатор-республіканець Тед Круз від Техасу назвав угоду «повною капітуляцією» перед Путіним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті