Україна дорозмістила єврооблігації на $500 млн під 6,3%

Україна дорозмістила єврооблігації на $500 млн під 6,3%

Залучені кошти використають для фінансування загальних бюджетних призначень

Україна дорозмістила єврооблігації на $500 млн під 6,3%
Фото: pexels.com

Україна здійснила прайсинг додаткового випуску єврооблігацій на $500 млн з дохідністю 6,3% та ціною пропозиції при додатковому розміщенні 103,493%. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Цей додатковий випуск збільшив загальну суму в обігу єврооблігацій з відсотковою ставкою 6,876% та погашенням 21 травня 2029 року, загальна непогашена сума яких становила $1,25 млрд.

Зазначається, що фінальна книга заявок в $1,7 млрд дозволила досягти звуження спредів дохідності на 32,5 базисних пунктів (б.п.) у порівнянні з початковим орієнтиром дохідності, а також на 57,5 б.п. проти дохідності при первинному розміщенні облігацій розміром $1,25 млрд у квітні.

Спільними лід-менеджерами транзакції виступили BNP Paribas and Goldman Sachs International. Розрахунки за довипуском мають відбутися 27 липня 2021 року. Залучені кошти використають для фінансування загальних бюджетних призначень.

За його словами міністра фінансів Сергія Марченка, сприятливі ринкові умови дозволили Україні поступово виконувати план запозичень на цей рік до того, як на ринку розпочнеться зменшення ділової активності під час сезону відпусток.

«Ми обмежили обсяг угоди, оскільки ми продовжуємо дотримуватись нашої стратегії пріоритизації залучення пільгового фінансування для покриття більшості потреб у зовнішніх запозиченнях», – додав міністр.

Раніше Україна завершила розміщення 8-річних єврооблігацій на $1,25 млрд.

Українські суверенні євробонди вперше розмістили на Лондонській фондовій біржі, церемонія допуску єврооблігацій до торгів відбувалася віртуально.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті