Франція відкрила в'їзд для українців

Франція відкрила в'їзд для українців

Перетин французького кордону можливий за наявності свідоцтва про вакцинацію або свіжого негативного тесту

Франція відкрила в'їзд для українців
Фото: pixabay.com

Франція відкрила в'їзд для всіх типів подорожей українців за рекомендацією Ради ЄС. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своєму твіттері.

Він зазначив, що для перетину французького кордону необхідно мати свідоцтво про вакцинацію або свіжий негативний тест на COVID-19.

Як зазначають у Міністерстві закордонних справ (МЗС), немає обмежень для в’їзду, якщо громадянин України вакцинований однією із вакцин, визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволених для використання на території Франції.Серед них – вакцини Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson.

Вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації вакциною Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації іншими вакцинами. Для контролю на кордоні вимагають пред’явити тільки документ, який підтверджує вакцинацію та заповнити заяву про відсутність симптомів Covid-19 та/або про відсутність контактів з особами, що захворіли на Covid-19.

У разі якщо українець не пройшов вакцинацію, він може в’їхати до Франції за наявності ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до в’їзду, або тесту на антитіла, зробленого не раніше, ніж за 24 години до в’їзду,
Такі умови в’їзду застосовуються як до дорослих, так і до дітей віком від 12 років.

Нагадаємо: з першого липня українців, щеплених вакциною затвердженою Євросоюзом, без обмежень пускають на Кіпр.

Латвія та Естонія відкрилися для туристів з України. Негативний ПЛР-тест потрібен лише при в'їзді до Латвії.

Бельгія відкрила кордони для українців. Кордони для громадян України відкрили за рекомендацією Ради ЄС.

Словаччина відкрилася для вакцинованих українців. В'їзд також можливий із самоізоляцією.

Швеція відкриває кордони для українців з 26 липня. В'їзд дозволили з негативним ПЛР-тестом на COVID-19 або сертифікатом про вакцинацію.

ЄС включив Україну до «зеленого списку» країн і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців. Рекомендація Євроради не є юридично обов'язковим документом, тож останнє слово за державами-членами ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті