Таліби наступають: афганським військам довелося змінювати стратегію

Таліби наступають: афганським військам довелося змінювати стратегію

Американська розвідка прогнозує, що за уряд Афганістану може не вистояти і пів року

Таліби наступають: афганським військам довелося змінювати стратегію
фото unsplash.com

Війська Афганістану, вражені зростанням втрат на полях битв, переглядають свою військову стратегію проти Талібану. Як повідомляє Reuters, війська вирішили зосередити сили навколо найбільш важливих районів, таких як Кабул та інші міста, пункти пропуску через кордон і життєво важливі об'єкти інфраструктури.

Ця політично небезпечна стратегія неминуче призведе до втрати територій на користь повстанців Талібану. Але офіційні особи кажуть, що це військова необхідність, оскільки надмірно розтягнуті афганські війська, які наразі намагаються запобігти втраті столиць провінцій, можуть привести до глибокого розколу країни.

На тлі виведення іноземних військ з країни повстанці Талібану отримують контроль над все більшою територією. За оцінкою Пентагону, наразі таліби контролюють більш ніж половину районних центрів Афганістану. Таліби також чинять тиск на околиці половини столиць провінцій, намагаючись ізолювати їх.

Згідно з оцінками американської розвідки, уряд Афганістану може впасти всього через шість місяців, повідомили Reuters офіційні особи США.

Один афганський чиновник, який побажав залишитися неназваним, сказав, що «переорієнтація» військ допоможе Кабулу утримувати стратегічну територію і захищати інфраструктуру, включаючи греблю, побудовану за допомогою Індії, і основні автомагістралі.

З іншої сторони, консолідація військ також означає, що інші райони не будуть охоронятися. Внаслідок цього афганські громади або етнічні групи відчуватимуть, що їх «кинули Талібану».

«Як повідомити про це населенню, яке й так було знервоване протягом останніх кількох тижнів – і це цілком зрозуміло – протягом яких таліби захоплювали райони? – наголосив афганський чиновник. – Талібан заповнить вакуум, який ми залишаємо позаду».

Генерал армії США Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, сказав, що стратегія включатиме «відмову від районних центрів» для захисту більших населених пунктів, таких як столиця Кабул. Він додав, що у Талібану є «стратегічний імпульс».

«Є ймовірність повного захоплення влади талібами або можливість будь-якої кількості інших сценаріїв», – сказав Міллі на пресконференції в середу, додавши, що «гра ще не закінчена».

Байден пообіцяв надати фінансову допомогу афганським силам і подвоїти дипломатичні зусилля для відновлення мирних переговорів, які зайшли в глухий кут.

В понеділок таліби не відповіли на заклики 15 дипломатичних місій і представника НАТО в Афганістані припинити свій наступ. Повстанці і афганський уряд також не змогли домовитися про припинення вогню на переговорах в Досі у зв'язку зі святом Ейд на цьому тижні.

У минулому таліби закликали до короткочасного припинення вогню в свято Курбан-байрам, заявляючи, що вони хочуть, щоб афганці могли провести його мирно.

Американські військові вважають, що таліби прагнуть покласти край війні перемогою на полі бою, а не за столом переговорів.

Нагадаємо: Сполучені Штати завдали авіаударів по талібах в Афганістані в ніч з четверга на п’ятницю, що відображає наміри Вашингтона продовжувати підтримувати афганські сили до тих пір, поки американські війська не будуть виведені в наступному місяці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті