Від'ємний внесок локдаунів у річний реальний ВВП становив 0,6 в.п. – НБУ

Від'ємний внесок локдаунів у річний реальний ВВП становив 0,6 в.п. – НБУ

Цьогорічні локдауни не мали стримуючого впливу на інфляцію

Від'ємний внесок локдаунів у річний реальний ВВП становив 0,6 в.п. – НБУ
Фото: bank.gov.ua

Від'ємний внесок усіх карантинних обмежень, запроваджених у першому півріччі 2021 року, у річний реальний ВВП становив 0,6 в.п. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

За даними Нацбанку, на відміну від карантинних обмежень навесні 2020 року, цьогорічні локдауни не мали стримуючого впливу на інфляцію насамперед через збереження стійкого споживчого попиту.

Ключовими ризиками для макропрогнозу є посилення карантину в Україні та у світі, а також триваліший і суттєвіший, ніж передбачалося, інфляційний сплеск у світі.

«З іншого боку, зростає ймовірність тривалішого та суттєвішого інфляційного сплеску у світі під впливом значних фіскальних та монетарних стимулів. Це створює ризики посилення імпорту інфляції в Україну та прискорення переходу провідних центральний банків до жорсткішої монетарної політики. Це може знизити інтерес інвесторів до країн Emerging Markets, до яких належить і Україна», – зазначається у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Національний банк підвищив облікову ставку до 8%. Інфляція у першому півріччі вийшла за межі цільового діапазону і відхилення було більшим, ніж передбачалося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті