США пообіцяли подальшу підтримку з повітря афганським військам на тлі наступу талібів

США пообіцяли подальшу підтримку з повітря афганським військам на тлі наступу талібів

В останні тижні таліби стали наступати все активніше

США пообіцяли подальшу підтримку з повітря афганським військам на тлі наступу талібів
фото foter.com

Сполучені Штати будуть продовжувати наносити авіаудари в підтримку афганських сил, які зіштовхнулися з атакою повстанського руху «Талібан». Про це заявив регіональний командувач США, передає Reuters.

В останні тижні таліби активізували свій наступ, захопивши сільські райони і прилеглі столиці провінції, після того, як президент США Джо Байден заявив у квітні, що американські війська будуть виведені до вересня, що поклало край 20-річній іноземній військовій присутності.

«Сполучені Штати збільшили кількість авіаударів в підтримку афганських сил за останні кілька днів, і ми готові продовжити цей підвищений рівень підтримки в найближчі тижні, якщо таліби продовжать свої атаки», – заявив на пресконференції в Кабулі генерал морської піхоти США Кеннет Маккензі.

Між тим він відмовився повідомити, чи будуть американські сили продовжувати авіаудари після завершення своєї військової місії 31 серпня.

«Уряд Афганістану зіткнеться з серйозним випробуванням в майбутні дні ... Талібан намагається створити відчуття неминучості своєї кампанії», – наголосив Маккензі.

Він також розповів, що після затишшя, пов'язаного з мусульманськими святами на минулому тижні, ймовірно, буде зростання насильства, і сказав, що таліби можуть зосередитися на густонаселених міських центрах.

Нагадаємо: на тлі посилення атак з боку «Талібану» військам Афганістану довелось переглянути свою військову стратегію проти талібів.  Війська вирішили зосередити сили навколо найбільш важливих районів, таких як Кабул та інші міста, пункти пропуску через кордон і життєво важливі об'єкти інфраструктури. 

Згідно з оцінками американської розвідки, уряд Афганістану може впасти всього через шість місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті