Credit Suisse через скандали не втримав лідерство в рейтингу найбільших європейських інвестбанків

Credit Suisse через скандали не втримав лідерство в рейтингу найбільших європейських інвестбанків

Його місце зайняв британський Barclays

Credit Suisse через скандали не втримав лідерство в рейтингу найбільших європейських інвестбанків
фото DR

У 2-му кварталі британський Barclays Plc став найбільшим інвестбанком за межами США, обійшовши свого швейцарського конкурента Credit Suisse Group AG за обсягом виручки в сфері інвестиційно-банківських послуг, пише газета The Wall Street Journal, на яку посилається FinMarket.

Виручка Barclays у цьому сегменті досягла $1,26 млрд, а частка банку на ринку інвестиційно-банківських послуг склала 4,1%, свідчать дані Dealogic. Глобальним лідером ринку став американський JPMorgan Chase & Co. з часткою в 10,1% і виручкою в $3,15 млрд.

Credit Suisse, який довгий час очолював список найбільших європейських інвестбанків, в 2021 році опинився в центрі відразу двох скандалів, пов'язаних з крахом фінкомпаній Greensill Capital і Archegos Capital Management. Credit Suisse заморозив фонди обсягом $10 млрд, пов'язані з Greensill, а також втратив близько $5,5 млрд в результаті краху Archegos.

Це створило можливості для Barclays, який зміг залучити нових клієнтів, як організатор угод M&A, а також розміщень акцій і облігацій, пише WSJ.

Credit Suisse також зіткнувся з витоком кадрів у результаті недавніх скандалів, і Barclays взяв на роботу чотирьох банкірів інвестпідрозділу швейцарського банку. Зокрема, в Barclays перейшов Тім Девайн, що спеціалізується на злиттях і поглинаннях фінансових компаній, Ерік Федерман, що працює з технологічними і медіакомпаній, а також Камал Ахмеров, що фокусується на ринку напівпровідникових компонентів, і Іхсан Ессаід, що відповідає за M&A на американському ринку.

Нагадаємо, Credit Suisse готується до судового процесу проти SoftBank після того, як крах Greensill Capital зіпсував відносини між швейцарським банком і одним з найбільших світових технологічних інвесторів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті