Атака Пекіна на освітні компанії спровокувала обвал на біржах китайських акцій

Атака Пекіна на освітні компанії спровокувала обвал на біржах китайських акцій

Паніка на ринку викликана рішенням Пекіна заборонити освітнім компаніям отримувати прибуток і залучати капітал

Атака Пекіна на освітні компанії спровокувала обвал на біржах китайських акцій
фото Shutterstock

Інвестори кинулися розпродавати китайські акції – тільки за понеділок їх було продано на $2 млрд. Як пояснює FT, жорсткі заходи Пекіна щодо освітніх компаній викликали побоювання, що від рішучих дій регуляторів не застрахований жоден сектор бізнесу країни, пише The Bell.

Зарубіжні інвестори продали акцій компаній, що котируються в Шанхаї і Шеньчжені, на суму близько $2 млрд, що стало найшвидшим темпом продажів за рік. Паніка на ринку викликана рішенням Пекіна заборонити компаніям, що спеціалізуються на репетиторстві, отримувати прибуток, залучати капітал або виходити на біржу. Через ці новини три найбільші компанії в секторі з п'ятниці втратили близько $16 млрд капіталізації.

Індустрія позакласного репетиторства, по якій було завдано удару, швидко виросла в останні роки, оскільки батьки шукали способи дати перевагу своїм дітям в здаванні тестів, щоб вступити в провідні університети країни. Тепер же заходи китайських регуляторів спрямовані на «ефективне» зменшення академічного навантаження учнів і витрат домашніх господарств на освіту.

Китайський уряд підтвердив, що він має намір змусити постачальників послуг онлайн-освіти стати некомерційними організаціями, в той час як два інших регулятори заборонили Tencent Music володіти певними ексклюзивними правами на музику. Крім того, регулятори нагадуюсь компаніям, які займаються доставкою їжі, про необхідність платити мінімальну заробітну плату кур'єрам.

На початку торгів акції освітніх платформ New Oriental Education & Technology впали на 24%, TAL Education – на 17%, а Ke Holdings – на 18%. Тим часом акції Tencent Music упали на 5,1%, а акції Meituan, найбільшої служби доставки їжі в Китаї, обвалилися на 12% до нового історичного мінімуму. Meituan також пов’язана з Tencent Holdings, акції якого втратили 7,8%, опустившись до 10-місячного мінімуму.

Нагадаємо, китайська влада вирішила придушити «бум репетиторства» в країні й обмежити приватні фірми.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті