Китайська влада вирішила придушити «бум репетиторства» в країні і обмежити приватні фірми
Освітні компанії на тлі новин стрімко втрачають капіталізацію

Три найбільші в Китаї освітні компанії, акції яких торгуються на Нью-Йоркській біржі, в п'ятницю подешевшали більше ніж на $16 млрд на новинах про те, що Пекін готує обмеження для цього сектору, пише Forbes.
До виходу новин компанії TAL Education, Gaotu Techedu і New Oriental Education сумарно коштували близько $26 млрд, відзначає Financial Times. На момент публікації їх капіталізація в сумі скоротилася до $9,5 млрд, випливає з даних біржі.
Акції TAL Education падали на 70,3%, Gaotu Techedu – на 62,9%, New Oriental Education – на 58,3%.
У п'ятницю Financial Times з посиланням на таємну службову записку повідомила, що влада Китаю вирішила обмежити діяльність приватних освітніх компаній – однієї з найбільш швидкозростаючих сфер бізнесу в країні.
За їхньою інформацією, освітні компанії, зокрема, будуть змушені отримати статус некомерційних організацій. Їм також заборонять проводити IPO і залучати інвестиції. Публічні та зарубіжні компанії, в свою чергу, не зможуть вкладатися в китайські освітні фірми. Крім того, місцеві регулятори можуть перестати видавати ліцензії таким компаніям і посилять контроль за існуючими.
Мова в першу чергу йде про освітні компанії, які пропонують заняття за шкільною програмою. Як пише FT, в останні роки в Китаї виник бум репетиторства: багато батьків оплачують своїм дітям заняття з педагогами, щоб вони могли вступити до престижних університетів. Така ситуація викликає занепокоєння влади, оскільки призводить до збільшення навантаження на учнів і фінансового тягаря на батьків, а також може посилити соціальну і культурну нерівність, відзначає видання.
У записці, з якою ознайомилася FT, наголошується, що нові правила повинні за рік «ефективно» скоротити академічне навантаження для учнів і знизити витрати домогосподарств на освіту.
«Влада вирішила вбити цей сектор, тому що він породив дуже багато проблем – від нерівності в освіті до низької народжуваності», – зазначив у розмові з FT засновник аналітичного центру Dolphin Think Tank в Пекіні Лі Чендун.
Він також зазначив, що в ситуації, коли найкращий спосіб потрапити в хороший університет – це записатися на платні заняття з репетитором, «багаті діти матимуть несправедливу перевагу перед бідними».
Нагадаємо, у звʼязку з новими хвилями коронавірусу ВООЗ рекомендує не закривати школи на ковід-карантини, а проводити тестування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].