Китайська влада вирішила придушити «бум репетиторства» в країні і обмежити приватні фірми

Китайська влада вирішила придушити «бум репетиторства» в країні і обмежити приватні фірми

Освітні компанії на тлі новин стрімко втрачають капіталізацію

Китайська влада вирішила придушити «бум репетиторства» в країні і обмежити приватні фірми
фото Shutterstock

Три найбільші в Китаї освітні компанії, акції яких торгуються на Нью-Йоркській біржі, в п'ятницю подешевшали більше ніж на $16 млрд на новинах про те, що Пекін готує обмеження для цього сектору, пише Forbes.

До виходу новин компанії TAL Education, Gaotu Techedu і New Oriental Education сумарно коштували близько $26 млрд, відзначає Financial Times. На момент публікації їх капіталізація в сумі скоротилася до $9,5 млрд, випливає з даних біржі.

Акції TAL Education падали на 70,3%, Gaotu Techedu – на 62,9%, New Oriental Education – на 58,3%.

У п'ятницю Financial Times з посиланням на таємну службову записку повідомила, що влада Китаю вирішила обмежити діяльність приватних освітніх компаній – однієї з найбільш швидкозростаючих сфер бізнесу в країні.

За їхньою інформацією, освітні компанії, зокрема, будуть змушені отримати статус некомерційних організацій. Їм також заборонять проводити IPO і залучати інвестиції. Публічні та зарубіжні компанії, в свою чергу, не зможуть вкладатися в китайські освітні фірми. Крім того, місцеві регулятори можуть перестати видавати ліцензії таким компаніям і посилять контроль за існуючими.

Мова в першу чергу йде про освітні компанії, які пропонують заняття за шкільною програмою. Як пише FT, в останні роки в Китаї виник бум репетиторства: багато батьків оплачують своїм дітям заняття з педагогами, щоб вони могли вступити до престижних університетів. Така ситуація викликає занепокоєння влади, оскільки призводить до збільшення навантаження на учнів і фінансового тягаря на батьків, а також може посилити соціальну і культурну нерівність, відзначає видання.

У записці, з якою ознайомилася FT, наголошується, що нові правила повинні за рік «ефективно» скоротити академічне навантаження для учнів і знизити витрати домогосподарств на освіту.

«Влада вирішила вбити цей сектор, тому що він породив дуже багато проблем – від нерівності в освіті до низької народжуваності», – зазначив у розмові з FT засновник аналітичного центру Dolphin Think Tank в Пекіні Лі Чендун.

Він також зазначив, що в ситуації, коли найкращий спосіб потрапити в хороший університет – це записатися на платні заняття з репетитором, «багаті діти матимуть несправедливу перевагу перед бідними».

Нагадаємо, у звʼязку з новими хвилями коронавірусу ВООЗ рекомендує не закривати школи на ковід-карантини, а проводити тестування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті