Британія хоче заблокувати участь Китаю у своїх проектах атомної промисловості

Британія хоче заблокувати участь Китаю у своїх проектах атомної промисловості

Участь Китаю в розвитку ядерної галузі Великобританії почалася з угоди, укладеної в 2015 році

Британія хоче заблокувати участь Китаю у своїх проектах атомної промисловості
фото Shutterstock

Лондон вивчає способи заблокувати участь Китаю в реалізації в Великобританії майбутніх проектів, пов'язаних з ядерною енергетикою. Про це повідомляє ВВС з посиланням на джерела в британському уряді, передає Інтерфакс.

Таким чином, джерела підтвердили інформацію, що з'явилася раніше в ЗМІ. Однак, вказує ВВС, конкретне рішення з цього питання влада ще не прийняла.

Як зазначається, можливий крок влади може торкнутися проекту Sizewell C в графстві Саффолк, в якому ключову роль має виконувати підтримувана владою Китаю компанія China General Nuclear Power Group, а також проект Bradwell B в графстві Ессекс, провідним розробником якого є китайська сторона.

У міністерстві бізнесу, енергетики і промислової стратегії Великобританії цю інформацію не підтвердили. Представник відомства в свою чергу підкреслив, що всі ядерні проекти в країні реалізуються з дотриманням ряду стандартів, що відповідають вимогам у сфері безпеки та юридичним вимогам.

ВВС нагадує, що участь Китаю в розвитку ядерної галузі Великобританії почалася з угоди, укладеної в 2015 році тодішнім британським прем'єр-міністром Девідом Кемероном і главою КНР Сі Цзіньпіном.

Тим часом представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні в понеділок закликав Лондон уникати дискримінації щодо китайських компаній. Він зазначив, що Китай і Великобританія мають важливі торгові та інвестиційні зв'язки, тому сторонам слід співпрацювати заради обопільної вигоди.

Нагадаємо, Китай заявив, що план Євросоюзу щодо запровадження першого у світі податку на викиди вуглецю створить для КНР значні проблеми

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті