Швейцарська прокуратура закрила справу про відмивання доходів російських чиновників

Швейцарська прокуратура закрила справу про відмивання доходів російських чиновників

Справу закрили у зв'язку з недоведеністю злочину, однак $4,4 млн «підозрілих» коштів конфіскували

Швейцарська прокуратура закрила справу про відмивання доходів російських чиновників
фото pixabay.com

Швейцарська федеральна прокуратура (OAG) завершила розслідування скандалу про хабарництво, пов'язаного зі смертю російського адвоката Сергія Магнітського в московській в'язниці у 2009 році.

Як пише Reuters, генпрокуратура повідомила у вівторок, що припиняє розслідування про те, чи обманювали російські чиновники податкові органи і чи відмивали виручку через швейцарські банки, як стверджує інвестиційний фонд бізнесмена Білла Браудера Hermitage Capital. Справу закрили у зв'язку з недоведеністю злочину.

Між тим, OAG розпорядилася конфіскувати понад 4 млн швейцарських франків ($4,4 млн) з 18 млн франків, які були заморожені під час розслідування, оскільки ці суми можуть бути пов'язані зі злочинною діяльністю в Росії, говориться в повідомленні прокуратури.

Розслідування розпочалось у березні 2011 року з подачі Браудера після загибелі у 2009 році в СІЗО аудитора фонду Сергія Магнітського. Воно було зосереджено на підозрі, що швейцарські банки використовувалися для відмивання близько $40 млн. На думку юристів Hermitage Capital, до злочинних дій були причетні фігуранти «справи Магнітського» екскерівник московської податкової інспекції № 28 Ольга Степанова та її колишній чоловік Владлен Степанов.

Reuters зазначає, що таке рішення швейцарською прокуратурою було прийнято на тлі критичного висвітлення в ЗМІ ходу розслідування, яке спонукало OAG захистити свою репутацію незалежного виконавця закону. Один колишній швейцарський чиновник, який брав участь в розслідуванні, був засуджений за отримання подарунків від російської прокуратури.

Браудер очолив кампанію з викриття корупції та покарання російських чиновників, яких він звинувачує у смерті свого адвоката Магнітського, який був арештований у 2008 році після того, як стверджував, що чиновники з РФ брали участь у великомасштабному податковому шахрайстві. Через рік він помер в московському СІЗО «Матроська тиша» після скарг на погане поводження.

OAG наголосила, що обставини смерті Магнітського і її політичні наслідки не були предметом її розгляду. Прокуратура також позбавила Hermitage статусу учасника свого розслідування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті