Акції компаній Китаю переживають найпотужніший обвал з 2008-го

Акції компаній Китаю переживають найпотужніший обвал з 2008-го

Через тиск китайської влади компанії втрачають капіталізацію

Акції компаній Китаю переживають найпотужніший обвал з 2008-го
фото Pixaby

Акції китайських компаній, які котируються в США, пережили сильне падіння з 2008 року за результатами двох останніх сесій. Nasdaq Golden Dragon China Index, що відслідковує котирування 98 організацій з Китаю, впав за два дні майже на 15%, пише Investing.com з посиланням на Reuters.

Зниження котирувань Китаю відбувається на тлі посиленого регулювання IT-сектору країни.

Крім того, в понеділок влада заявили про реформу сектору позашкільної освіти та висунення нових вимог до сервісів доставки їжі.

Тим часом китайський додаток WeChat тимчасово зупинив реєстрацію користувачів. Компанія Tencent, якп володіє сервісом, виявилася в числі постраждалих: за два дні вона втратила понад $100 млрд ринкової вартості.

Платформа оголосила, що займається вдосконаленням технології безпеки відповідно до нових законів і актів. Планується, що оновлення буде завершено на початку серпня, після чого реєстрація відновиться.

Як повідомлялося, атака китайської влади на освітні компанії спровокувала обвал на біржах. Паніка на ринку викликана рішенням Пекіна заборонити освітнім компаніям отримувати прибуток і залучати капітал.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті