«Енергоатом» отримав за пів року 1,1 млрд грн чистого прибутку
Показник на 3,7 млрд грн більше за фінрезультат торік

За першу половину 2021 року Національна атомна компанія «Енергоатом» прозвітувала про чистий прибуток у 1,12 млрд грн – це на 3,7 млрд грн більше за фінрезультат торік. Про це йдеться у фінансовій звітності компанії, опублікованій на сайті НАЕКу.
Операційний прибуток (EBITDA) становив 3,17 млрд грн проти 1,05 млрд грн збитку в першому півріччі 2020 року. Валовий прибуток склав 2,73 млрд грн.
Зазначається, що «Енергоатом» міг завершити півріччя з кращими фінансовими показниками, якби не декілька несприятливих чинників.
Перший – це дві кризи на ринку «на добу наперед» (РДН), що спричинили різке падіння цін на електроенергію у 2–2,5 раза у травні та червні. Другий чинник – величезна прострочена дебіторська заборгованість перед НАЕК за відпущену нею продукцію. Станом на перше липня 2021 року вона становить понад 20,1 млрд грн.
Раніше НАЕК «Енергоатом» за підсумками січня-березня 2021 року очікував отримати 1 млрд грн чистого прибутку. У першому кварталі 2020 року компанія отримала 1,5 млрд грн чистого збитку.
Mind поговорив з членкинею Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України Ольгою Кошарною про майбутнє атомної галузі, поточні проблеми, ризики та виклики, а також про те, як зробити її незалежною від Росії та відновити ядерну промисловість.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].