Ціни на житло в США зросли найвище за останні 30 років

Ціни на житло в США зросли найвище за останні 30 років

Причиною цьому - мала пропозиція і надто бурхливий попит

Ціни на житло в США зросли найвище за останні 30 років
фото Shutterstock

У травні американський ринок житла мав всі ознаки «перегріву»: зростання цін на житло побило новий рекорд за більш як 30 років, пише Investing.com з посиланням на Yahoo Finance.

Standard & Poor's повідомило у вівторок, що його національний індекс цін на житло S & P CoreLogic Case-Shiller в травні виріс на 16,6% в річному вирахуванні порівняно з 14,8% в квітні. Таким чином, зростання цін на житло продовжується 12-й місяць поспіль.

Річне зростання цін у 20 великих містах США склало 17%, перевершивши прогнози аналітиків. Зростання цін на ринку житла бʼє рекорд другий місяць поспіль, і якщо квітневий індекс ще можна було назвати «дійсно екстраординарним», за словами Крейга Дж. Лаззаро, директора та глобального керівника стратегії індексних інвестицій S & P Dow Jones Indices, то в травні у нього навіть «закінчилися найвищі ступені».

Але такі результати були цілком передбачуваними, якщо врахувати дуже низькі відсоткові ставки і невеликий обсяг пропозиції, які підживлюють попит на житло.

Минулого тижня Національна асоціація ріелторів США повідомила, що середня ціна на вторинне житло для всіх його типів у червні склала $363 300, що є найвищим рівнем з січня 1999 року.

До початку навчального року багато американських родин поспішають скористатися поточним станом ринку і вигідними умовами, зокрема, низькими ставками на іпотеку, на тлі повторного відкриття багатьох підприємств і скасування карантинних обмежень.

Найвищі ціни на житло – в Феніксі, там річний приріст склав 25,9%, і місто тримає перше місце вже два роки. За ним слідують Сан-Дієго і Сіетл, де приріст склав 24,7% і 23,4%, відповідно.

Нагадаємо, в Україні експерти прогнозують, що внаслідок нововведень ціна на квартири може зрости на 20–30%. Більше про це в матеріалі Mind «Доступна іпотека – під загрозою: чому так сталося».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті