Аналітики підвищили прогнози цін на викиди вуглецю в ЄС

Аналітики підвищили прогнози цін на викиди вуглецю в ЄС

Експерти переглянули прогнози тлі амбітних кліматичних планів Єврокомісії

Аналітики підвищили прогнози цін на викиди вуглецю в ЄС

Аналітики підвищили свої прогнози середніх цін на вуглецевий ринок в Європі після того, як Європейська комісія оприлюднила пакет заходів з реалізації своїх кліматичних цілей, включаючи реформи щодо обмеження кількості доступних дозволів на викиди вуглецю.

Як пише Reuters із посиланням на опитування експертів, квоти ЄС (EUAs), як очікується, складуть в середньому 52,01 євро за тонну у 2021 році і 62,26 євро у 2022 році. Це на 12,4% і 11,8% відповідно вище прогнозів, зроблених ними у квітні. Середній прогноз цін у 2023 році складає 61,49 євро за тонну, що на 9,4% більше попереднього.

Система торгівлі викидами (ETS) Європейського союзу, яка змушує виробників, енергетичні компанії та авіакомпанії платити за кожну тонну викидається вуглекислого газу, є центральним елементом зусиль ЄС щодо скорочення чистих викидів парникових газів на 55% в порівнянні з базовим рівнем 1990 року до 2030 року.

Щоб досягти поставленої мети, Європейська комісія раніше в цьому місяці запропонувала розширити ETS, включивши в неї судноплавство; скоротити кількість дозволів, які видаються промисловості безкоштовно; скоротити кількість дозволів, які перебувають в обігу щороку.

Контрольні ціни на вуглець в ЄС з початку року зросли на понад 60% до приблизно 53,50 євро за тонну в очікуванні ринкових реформ.

Аналітики вважають, що пропозиції ЄК стануть законом тільки після дворічних переговорів за участю Європейського парламенту і країн-членів ЄС.

Як повідомлялось, Росія буде платити понад 1 млрд євро на рік в якості мита, якщо влада Євросоюзу повною мірою почне стягувати транскордонний вуглецевий податок, недавно запропонований Єврокомісією.

Тим часом Китай заявив, що запланований Євросоюзом податок на викиди вуглецю порушує торговельні принципи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті