«Карлсберг Україна», «Альфа-Банк» та «Лемтранс» – лідери із розкриття КСВ-інформації
КСВ-стратегію або цілі мають лише 20 із ТОП-100 найбільших платників податків

ПрАТ «Карлсберг Україна», АТ «Альфа-Банк» та ТОВ «Лемтранс» (входить до складу SCM) стали компаніями із найвищим рівнем розкриття інформації за компонентом «Загальна інформація про компанію та політику корпоративно-соціальної відповідальності» у 2019 році. Загалом інформацію про КСВ-стратегію або КСВ-цілі розмістило лише 20 компаній, що увійшли у рейтинг. Такі данні Індексу прозорості найбільших українських компаній у 2019 році.
Провели оцінку українських компаній щодо прозорості в системі корпоративного управління та корпоративної соціальної відповідальності та визначили Індекс прозорості найбільших українських компаній Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) і Центр «Розвиток КСВ» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE). Оцінено компанії, які увійшли до ТОП-100 найбільших платників податків в Україні у 2019 році за даними Державної податкової служби. Оцінка стосується діяльності компаній за 2019 рік, до пандемії, викликаної COVID-19.
«Ми оцінюємо не тільки загальну інформацію про компанію, а й результати її роботи у багатьох аспектах – права людини, гендерна рівність, корпоративне управління. Це важливо для інвесторів, потенційних співробітників, неурядових організацій та медіа», – повідомляє Марина Саприкіна, голова правління CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ», який реалізоує Індекс прозорості вже сьомий рік. За її словами, Індекс прозорості 2019 має оновлені компоненти – корпоративне управління, гендерна рівність та лідерство керівництва компанії. «Результати Індексу демонструють цікаві результати: загальний рівень прозорості залишається невисоким, але державні компанії демонструють кращі результати, ніж приватні», – резюмує Марина Саприкіна.
Зазначимо, що лідер рейтингу з розкриття інформації про КСВ ПрАТ «Карлсберг Україна» ще у 2017 році оголосила про програму «ЦІЛЬ чотири нулі: разом до майбутнього» – нову стратегію сталого розвитку глобальної компанії Carlsberg Group. Йдеться про чотири стратегічні цілі: нуль вуглецевого сліду, нуль втрати води, нуль безвідповідального споживання пива і нуль нещасних випадків.
У звіті також зазначається, що лише 6 компаній підготувало нефінансові звіти за стандартами GRI. Цікаво, що у 2017 році за даними цього ж Індексу їх було 16. Втім зниження кількості таких компаній можна пояснити тим, що звіт за 2019 рік готувався у наступному 2020 році, коли економіка потерпала через COVID-19.
«Українські компанії не розглядають корпоративні сайти як дієвий інструмент прозорості та ефективний канал комунікації зі стейкхолдерами. Підтвердженням цього є той факт, що компанії здебільшого надають інформацію про КСВ-політики або КСВ-практики, а не результати їх реалізації. Результати реалізації КСВ-політик та практик компанії найчастіше надають у нефінансових звітах та звітах про управління», – йдеться у висновках Індексу.
Загалом у трійку лідерів Індексу прозорості у 2019 році потрапили АБ «Укргазбанк», ПрАТ «Карлсберг Україна» та АТ «ПУМБ». НАЕК «Енергоатом» та АТ НАК «Нафтогаз України» посіли четверте та п’яте місця відповідно. Також у десятці лідерів НЕК «Укренерго», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПрАТ «Укргідроенерго», АТ «Фармак» та замикає десятку АТ «Укрзалізниця».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].