Кабмін дозволив держгенерації продавати «Укрзалізниці» електроенергію за двосторонніми договорами

Кабмін дозволив держгенерації продавати «Укрзалізниці» електроенергію за двосторонніми договорами

Продаж відбуватиметься на спеціальних сесіях електронних аукціонів неподільними 100 лотами з періодом поставки до 36 місяців

Кабмін дозволив держгенерації продавати «Укрзалізниці» електроенергію за двосторонніми договорами
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Кабінет Міністрів дозволив державній генерації продавати електроенергію за двосторонніми договорами (РДД) АТ «Укрзалізниця» на спеціальних сесіях електронних аукціонів неподільними 100 лотами з періодом поставки до 36 місяців. Відповідне рішення з одноденним доопрацюванням було прийнято на засіданні Кабміну 28 липня.

«Мова йде про розроблення порядку проведення спецаукціонів, щоб збалансувати роботу державних підприємств, що виробляють електричну енергію та державних підприємств, які її споживають. Цей проект погоджено всіма зацікавленими відомствами», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Як зазначено в пояснювальній записці до документу, змінами передбачено, що у таких спеціальних сесіях зможуть брати участь покупці, 100% акцій або частки в статутному капіталі належать державі.

«Хочу додати, що це буде перший прецедент, коли мова йде про наше підприємство – «Укрзалізницю», яка є ідеальним клієнтом для НАЕК «Енергоатом». Ми маємо рівний попит», – додав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Зокрема, проектом постанови пропонується дозволити покупцям перепродавати не більше ніж 20% викупленого на аукціонах обсягу іншим учасникам ринку, з метою уникнення небалансів.

Як зазначають в Міненерго, «Укрзалізниця» може споживати близько шести млрд кВт-год щорічно. Довготерміновий контракт між генерацією та АТ на такий обсяг, за словами міністерства, забезпечить стабільність розрахунків між компаніями та гарантію споживання електричної енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті