ММІ Engineering звернулася за підтримкою до Мінцифри щодо вилученого майна компанії

ММІ Engineering звернулася за підтримкою до Мінцифри щодо вилученого майна компанії

Компанія на тлі викриття криптоферми в Україні втратила майно на 30 млн грн і призупинила свою діяльність

ММІ Engineering звернулася за підтримкою до Мінцифри щодо вилученого майна компанії
Фото: pixabay.com

ММІ Engineering звернулася за підтримкою до Міністерства цифрової трансформації України, оскільки у ході обшуку приміщення, яке винаймає компанія, правоохоронці вилучили майно на суму 30 млн грн. Підприємство призупинило діяльність і несе фінансові та репутаційні втрати. Про це повідомляється у пресрелізі компанії. 

Зазначається, що 7-8 липня Нацполіція та СБУ провели обшук в орендованому приміщенні компанії з іноземними інвестиціями ММІ Engineering. При цьому, офіційних звинувачень до ММІ Engineering не надходило.

«Арешт майна ММІ Engineering ми вважаємо незаконним, адже воно не має жодного стосунку до розслідуваного кримінального провадження, зокрема майнінгу критовалют. Компанія має всі документи щодо законності походження кожної одиниці цього майна. Майно не містить ознак, притаманних речовим доказам. Врешті, із клопотанням про арешт майна прокурор звернувся зі значним пропуском строку», – пояснює свою позицію компанія.

9 липня 2021 адвокати Juscutum, що представляють інтереси ММІ Engineering, звернулися до головного слідчого управління Нацполіції України з клопотанням про повернення вилученого майна компанії. Після того, як клопотання не дістало жодної реакції, адвокати звернулися до Печерського районного суду міста Києва та Офісу Генерального прокурора зі скаргами на бездіяльність щодо неповернення майна та незаконні дії щодо вилучення майна.

19 липня 2021 відбулось засідання Печерського районного суду у місті Київ. У ході засідання слідча суддя Тетяна Ільєва повідомила, що оголошення судового рішення відбудеться 20 липня. Утім, наступного дня оголосили лише резолютивну частину ухвали слідчого судді, відповідно до якої на майно ММІ Engineering було накладено арешт.

«Оголошення повного тексту, заплановане на 22 липня, не відбулося й дотепер. Підготовка повного тексту ухвали затягується. З цих же причин не відбулося й призначене на 26 липня засідання Київського апеляційного суду. Офіційна причина – не надійшли матеріали справи з Печерського районного суду м. Києва. Також на засідання не з’явилися представники Офісу Генерального прокурора», – йдеться у повідомленні.

8 липня СБУ повідомила про викриття осіб, які майнили криптовалюту в одному із колишніх приміщень АТ «Вінницяобленерго». Проте ММІ Engineering спростовує інформацію про крадіжки електроенергії у «Вінницяобленерго». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті