5 років системі Prozorro: нагороди отримали найкращі у закупівлях
Новини компаній

5 років системі Prozorro: нагороди отримали найкращі у закупівлях

У Києві відбулася ювілейна п’ята всеукраїнська премія Zakupki.Кращі

5 років системі Prozorro: нагороди отримали найкращі у закупівлях

Переможцями п’ятої всеукраїнської премії Zakupki.Кращі стали 23 компанії, які працюють у сфері електронних тендерів. Вже традиційно вони отримали відзнаки у трьох категоріях: «Громадський вибір», «Найкращі результати» та «Експертний вибір».

Лідерів визначали за результатами 2020 року. Ними стали як державні, так і комерційні компанії. Із 2016-го року премію Zakupki.Кращі вручають замовникам та постачальникам, які є прикладом для всього ринку закупівель.

Особливістю цьогорічної церемонії став документальний фільм-розповідь про історію створення системи Prozorro, якій 1 серпня виповнюється 5 років. Активісти-реформатори поділилися своїми спогадами про те, як їм вдалося перетворити ідею на найефективнішу реформу країни.

Подивитися нагородження найкращих та фільм про систему Prozorro могли всі охочі із будь-якого куточка країни, долучившись до онлайн-трансляції.

«Ми вже вп’яте відзначаємо тих, чия робота є взірцем для всієї сфери електронних закупівель. Замовників, які ефективно проводять закупівлі та економлять бюджетні кошти. Учасників, що постачають державі якісні товари за конкурентними цінами. Комерційні компанії, які проводять свої закупівлі чесно та відкрито. Цього року ми вперше нагородили тих, хто активно залишає відгуки про своїх партнерів на нашому майданчику. Ми переконані, що це допомагає розвивати та вдосконалювати ринок публічних закупівель. Тож разом ми зможемо зробити його ще більш простим та прозорим для всіх», – зазначила Наталія Ковальова, керівниця торговельного майданчика Zakupki.Prom.

Наталія Ковальова, керівниця торговельного майданчика Zakupki.Prom

Переможців у категоріях «Експертний вибір» та «Найкращі результати» визначало експертне журі. До нього увійшли фахівці моніторингового порталу DOZORRO та представники майданчика Zakupki.Prom. Експерти оцінювали номінантів за багатьма критеріями та використовували дані модулю аналітики BI.Prozorro.

«Цьогорічна премія Zakupki.Кращі – вже п'ята, і нас дуже тішить, що практика відзначати справді ефективних замовників та учасників закріпилася в сфері. У публічних закупівлях чимало викликів, і вкрай важливо не лише карати за порушення, а й нагороджувати лідерів. На таких закупівельників та бізнес мають рівнятися всі інші гравці сфери, а ми в команді DOZORRO називаємо цю премію справжнім Закупівельним Оскаром» – прокоментував Іван Лахтіонов, заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проєктів ТІ Україна.

Найкращих у категорії «Громадський вибір» обирали за допомогою відкритого голосування на сайті премії. Змагання відбувалося між компаніями, які самі номінували себе на звання супер-замовника чи супер-постачальника, або ж це зробили їхні партнери. Загалом за статуетки боролися 52 компанії.

Переможці V всеукраїнської премії Zakupki.Кращі

Категорія «Громадський вибір»

Найкращий державний замовник – Військова частина Національної гвардії України № 3014

Найкращий комерційний замовник – ТОВ «Олександр»

Найкращий постачальник – ТОВ «Грінер»

Категорія «Найкращі результати»

Найкраща система роботи з постачальниками – «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня»

Професіонал конкурентних закупівель – Криворізький онкологічний диспансер Дніпропетровської обласної Ради

Чемпіон у боротьбі з Covid-19 – ДП «Медичні закупівлі»

Найрезультативніший учасник Prozorro – ТОВ «Фірма «Технокомплекс».

Найякісніша документація у тендерних пропозиціях – ТОВ «Нова Лінія 1»

Наполегливий учасник – ТОВ «Бі2Сі Електронікс»

Найбільш активний та результативний захисник своїх прав та інтересів – ТОВ «Даяна-С»

Категорія «Експертний вибір»

Небайдужий замовник – Дніпропетровський національний історичний музей ім. Дмитра Яворницького

Небайдужий постачальник – ТОВ «Ніка-текст плюс»

Прогресивний замовник – Центр первинної медико-санітарної допомоги Радомишльської міської ради

Прогресивний постачальник – ТОВ «Ресурс Енерго»

Найактивніший комерційний замовник – ТОВ «Нова пошта»

Найвідповідальніший замовник – АТ «Фармак»

Замовник, що проводить найбільш конкурентні закупівлі – МЦ «Добробут»

Замовник. Відкриття року – ПрАТ ДТЕК

Активний новатор – ТОВ «Воля-кабель»

Найактивніший учасник комерційних закупівель – ТОВ «Дебют-центр»

Найбільша кількість перемог у комерційних закупівлях – ТОВ «СЕРВІС ПРО»

Прозорий підхід у роботі з електронними аукціонами: комерційна компанія – АТ «Райффайзен Банк»

Прозорий підхід у роботі з електронними торгами: державна установа – Регіональне Відділення Фонду Державного Майна України в Херсонській області, Автономній республіці Крим та місті Севастополь.

Премія Zakupki.Кращi – відзнака, що була започаткована у 2016 році. Вона вручається замовникам та постачальникам, які використовують можливості електронних закупівель найбільш ефективно. Нагородами відзначаються учасники у трьох категоріях: «Експертний вибір», «Найкращі результати», «Громадський вибір: закупівлі». Засновник премії – популярний торговельний майданчик Zakupki.Prom.

DOZORRO – це онлайн-платформа (портал), де будь-хто може надати зворотній зв’язок державному замовнику чи постачальнику, суспільству чи правоохоронним органам щодо проведеної процедури закупівлі, обговорити та оцінити умови конкретної закупівлі, проаналізувати закупівлі окремого замовника.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті