Shell збільшила дивіденди і почала зворотний викуп акцій на тлі зростання прибутку до $5 млрд

Shell збільшила дивіденди і почала зворотний викуп акцій на тлі зростання прибутку до $5 млрд

Рекордний за понад два роки прибуток компанія отримала завдяки різкому зростанню цін на нафту та газ

Shell збільшила дивіденди і почала зворотний викуп акцій на тлі зростання прибутку до $5 млрд
фото www.flickr.com/photos/jeepersmedia/13943342113/

Британсько-нідерландський нафтовий гігант Royal Dutch Shell збільшив дивіденди і запустив програму зворотного викупу акцій на суму $2 млрд після того, як різке зростання цін на нафту і газ призвело до рекордного прибутку в ІІ кварталі за понад два роки.

Як повідомляє Reuters, скоригований прибуток виріс до $5,53 млрд, що є найвищим показником з IV кварталу 2018 року. Цей показник перевищив середній прогноз аналітиків у $5,07 млрд. Для порівняння, роком раніше прибуток за аналогічний період склав $638 млн.

Фіндиректор Shell Джессіка Уль заявила, що світовий попит на паливо знаходиться на рівні від 90% до 100% від допандемічного рівня, але споживання авіаційного палива залишається низьким.

«Сьогодні ми збільшуємо дивіденди і починаємо зворотний викуп акцій, при цьому ми продовжуємо інвестувати в майбутнє енергетики», – йдеться в заяві генерального директора Shell Бен ван Бердена.

Shell збільшила дивіденди другий квартал поспіль на 38% до $0,24, через рік після того, як компанія скоротила дивіденди вперше з 1940-х років у відповідь на падіння попиту на енергію, викликане пандемією.

Компанія також запустила програму зворотного викупу акцій на суму $2 млрд, яку планує завершити до кінця року.

Вільний грошовий потік, показник ефективності енергетичного гіганта після значного скорочення витрат минулого року, виріс за квартал до $9,7 млрд, що є найвищим показником з І кварталу 2020 року.

Shell заявила, що збереже свої капітальні витрати на 2021 рік на рівні нижче $22 млрд. За словами ван Бердена, будь-яке майбутнє збільшення буде в основному направлено на низьковуглецевий і роздрібний бізнес.

Акції Shell, що торгуються в Лондоні, виросли на понад 3,5%, перевершивши конкурентів BP і TotalEnergies.

Нагадаємо, у травні суд зобов'язав Shell знизити викиди до 2030 року до більш низького рівня, ніж вона планувала.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті