Україна не розглядає варіант закупівлі газу в Росії – Вітренко

Україна не розглядає варіант закупівлі газу в Росії – Вітренко

Державі потрібно видобувати більше газу, ніж використовують всі споживачі

Україна не розглядає варіант закупівлі газу в Росії – Вітренко
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: naftogaz.com

Україна не розглядає варіант закупівлі газу в Росії. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Ми взагалі такий варіант не розглядаємо, ні з ким не ведемо розмову про це. Тут якраз в нас така дуже чітка позиція. Ми в принципі хочемо, щоб Україна почала експортувати газ, а не імпортувати. Ми зараз видобуваємо приблизно 20 млрд кубів на рік, а вся Україна споживає приблизно 30 млрд кубів. Відповідно 10 млрд ми імпортуємо. Але при цьому якщо подивитися тільки на побутових споживачів, то ми побачимо ситуацію трохи іншу», – розповів Вітренко.

Він додав, що Україні потрібно видобувати більше газу, ніж використовують всі споживачі.

«Бо в нас єдина система газотранспортна, у нас не розділяються молекули окремо для населення, окремо – для промисловості. Так воно не працює. І нам потрібно перейти до того, що ми можемо експортувати газ», – сказав Вітренко.

За його словами, задля експорту газу державі перш за все потрібно навіть не збільшити його видобуток, а зменшити його неефективне споживання. Один з найбільших і найбільш проблемних секторів, який споживає газ – централізоване теплопостачання. Вітренко зауважив, що Україна має можливості переходити в централізованому теплопостачанні з газу як з джерела енергії, наприклад, на біомасу або біогаз відповідно.

Раніше Вітренко заявив, що пропозиції щодо збереження транзиту через Україну в обмін на невигідні закупівлі російського газу є неприйнятними для держави

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло