Законодавці із США і ЄС виступили проти угоди Байдена-Меркель щодо «Північного потоку – 2»
Сенат США, Естонія, Чехія, Ірландія, Латвія, Польща інша країни заявили, що газогін розширить «вплив РФ в Європі за рахунок домінування на енергетичному ринку»

Голова комітету з міжнародних відносин Сенату США Боб Мендес виступив разом з колегами з декількох європейських парламентів, виступаючи проти нещодавньої угоди між Вашингтоном і Німеччиною щодо завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік – 2».
«Ми розглядаємо« Північний потік – 2» як геополітичний проєкт, спрямований на розширення впливу Росії в Європі за рахунок домінування на енергетичному ринку», – заявив Менендес в спільній заяві з колегами з Естонії, Чехії, Ірландії, Латвії, Польщі, України, Великобританії та інших країн, передає Reuters.
Як повідомлялось, 21 липня США та Німеччина уклали угоду щодо «Північного потоку – 2». Зокрема, угода передбачає, що Берлін буде добиватися продовження на десять років транзитного договору на поставки російського газу через Україну. Нинішній контракт закінчується у 2024 році.
Україна та Польща оприлюднили спільну заяву, заявивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску «Північного потоку – 2».
Глава «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон наголосив, що без газотранспортної системи України Європа на 80% залежатиме від газогонів «Газпрому».
Україна заявила, що оскаржить сертифікацію «Північного потоку – 2». За даними оператора проєкту Nord Stream 2 AG, газопровід добудований на 99%. Будівництво планують повністю завершити в серпні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].