Тихановська зустрілася з британським прем’єром Борисом Джонсоном

Тихановська зустрілася з британським прем’єром Борисом Джонсоном

Уряд Великобританії продовжує підтримувати права людини і громадянського суспільства в Білорусі

Тихановська зустрілася з британським прем’єром Борисом Джонсоном
фото Getty Images

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон зустрівся у Лондоні з екс-кандидатом в президенти Білорусі, лідером опозиції Світланою Тихановською. Про це повідомляє телеграм-канал Nexta з посиланням на Reuters.

«Ми явно на вашому боці. Ми дуже підтримуємо те, що ви робите. Радий бачити вас», – цитує агентство британського прем'єр-міністра.

Джонсон також додав, що уряд Великобританії продовжує «підтримувати права людини і громадянського суспільства» в Білорусі.

Тихановська, в свою чергу, зазначила, що мета її візиту полягала в тому, щоб «британський уряд тримав ситуацію в Білорусі на порядку денному, звертаючи увагу на насильство, яке відбувається всередині країни, і загрозу, яку становить режим [Лукашенка] для міжнародної спільноти».

Світлана Тихановська обговорила з Борисом Джонсоном нові санкції проти режиму Лукашенка, про це повідомляє сайт уряду Великобританії.

Прем'єр-міністр засудив грубі порушення прав людини в Білорусі та переслідування демократичних діячів, в тому числі Світлани Тихановської та її чоловіка Сергія.

Борис Джонсон розповів про те, що робить Великобританія для притягнення режиму до відповідальності, включаючи введення санкцій проти самого Лукашенка. Також йшлося про фінансову підтримку громадянського суспільства в Білорусі – в цьому році вона може бути збільшена в три рази.

Тихановська продовжує зустрічі з зарубіжними лідерами. Так, 28 липня вона зустрілася з президентом США Джо Байденом. За її словами, вона попросила Байдена надати їй допомогу в тому, щоб зробити Білорусь «успішним прикладом ненасильницького переходу до демократії».

Також Тихановська спілкувалася з екс-держсекретарем США Кондолізою Райз. Мова йшла про те, як посилити тиск на режим у Білорусі і при цьому підтримувати білорусів всередині країни. Також вони обговорювали, як вибудовувати відносини з Австралією, Японією та Індією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті