У Росії порушили справу проти Коломойського, Боголюбова, Ярославського та Овчаренка – ЗМІ

У Росії порушили справу проти Коломойського, Боголюбова, Ярославського та Овчаренка – ЗМІ

Російська поліція розслідує справу про розкрадання у «Татнєфті» майже 860 000 т нафти на 10 млрд рублів

У Росії порушили справу проти Коломойського, Боголюбова, Ярославського та Овчаренка – ЗМІ
Олександр Ярославський та Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Російська поліція розслідує стосовно ексвласника українського «ПриватБанку» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова кримінальну справу про розкрадання у «Татнєфті» майже 860 000 т нафти на 10 млрд рублів. Про це поінформоване джерело розповіло російському «Интерфаксу», передає «Інтерфакс-Україна».

«27 липня слідчі органи МВС у Татарстані порушили кримінальну справу за ознаками ст. 210 КК РФ (організація злочинного співтовариства) за фактом розкрадання у 2007 році у ПАТ «Татнєфть» 858,6 т сирої нафти на суму $439,4 млн (за курсом ЦБ РФ (Центральний банк Росыйської Федерації – Mind) на той період понад 10 млрд рублів)», – сказав співрозмовник агентства.

За його словами, в злочині підозрюються ексвласники українського «ПриватБанку» Коломойський, Боголюбов, колишній співвласник «Укрсиббанку» Олександр Ярославський та голова правління «Укртатнафти» Павло Овчаренко.

За даними слідства, з квітня по жовтень 2007 року «Татнафта» відвантажила «Укртатнафті» понад 2,2 млн т сирої нафти на загальну суму понад $1 млрд, з яких підприємство виплатило майже $651 млн.

А Коломойський, Боголюбов, Ярославський і Овчаренко нібито відсторонили від управління «Укртатнафти» менеджерів та акціонерів з боку Татарстану та привласнили частину нафти, завдавши «Татнєфті» збитку на зазначену суму, додає джерело.

Зазначається, що «Интерфакс» не має у своєму розпорядженні офіційного підтвердження цієї інформації.

Нагадаємо: у лютому 2021 року Високий суд Англії та Уельсу відмовив «Татнєфті» (Росія) у позові до українських олігархів, зокрема Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, щодо стягнення з них $294,3 млн відшкодування. «Татнєфть» хотіла стягнути кошти за поставки нафти до Кременчуцького НПЗ у 2009 році. Російська компанія рішення суду вважає «упередженим».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті