Коломойський і Боголюбов не сплачуватимуть російській «Татнєфті» $294 млн – рішення Англійського суду

Коломойський і Боголюбов не сплачуватимуть російській «Татнєфті» $294 млн – рішення Англійського суду

Компанія доводила, що фігуранти привласнили кошти, які належали їй за поставлену нафту

Коломойський і Боголюбов не сплачуватимуть російській 	«Татнєфті» $294 млн – рішення Англійського суду
Олігарх Ігор Коломойський
Фото: скріншот з відео

Високий суд Англії та Уельсу відмовив ПАТ «Татнєфть» (Росія) у позові до українських олігархів, зокрема Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, щодо стягнення з них $294,3 млн відшкодування. Про це повідомляє пресслужба «Укртатнафти».

«24 лютого 2021 року Високий суд Англії та Уельсу опублікував рішення у справі щодо позову ПАТ «Татнєфть» до Геннадія Боголюбова, Ігоря Коломойського, Олександра Ярославського, Павла Овчаренка  щодо відшкодування  шкоди згідно зі статтею 1064 ГК РФ сумою $294,3 млн.

Високий суд Англії та Уельсу всебічно вивчив матеріали справи, які стосувались подій, пов’язаних з ПАТ «Укртатнафта» в період 2007-2009 років, та повністю відмовив у задоволенні вимог ПАТ «Татнєфть», – кажуть в «Укртатнафті».

У позові «Татнєфть» хотіла стягнути кошти (спершу – $334,1 млн плюс відсотки, у рішенні сума зменшилася до $294,3 млн) за поставки нафти до Кременчуцького НПЗ ( «Укртатнафта») у 2009 році. Російська компанія рішення суду вважає «упередженим».

Раніше, «Татнєфть» в кінці березня 2016 року ініціювала судовий позов у Великобританії до Коломойського, Боголюбова, Ярославського і Овчаренко у справі про постачання нафти на Кременчуцький НПЗ і вимагала відшкодувати $334 млн збитку і відсотки. У своєму позові «Татнєфть» заявила, що у 2009 році зазначені особи шахрайським шляхом привласнили грошові кошти, що належали компанії за поставлену нафту.

Пізніше, Лондонський суд заарештував закордонні активи бізнесменів на суму $380 млн, а згодом, за інформацією Bloomberg зняв арешт з активів Коломойського і Боголюбова на зазначену суму, а також став на бік Боголюбова і Ярославського і відхилив позов «Татнєфті» «через відсутність реальних шансів на успіх справи».

Однак в жовтні 2017 року апеляційний суд Англії та Уельсу задовольнив в повному обсязі скаргу «Татнєфті» і скасував рішення високого суду Лондона, який відхилив без розгляду по суті позов компанії в листопаді 2016 року.

У листопаді 2018 року повідомлялося, що Високий суд Лондона планує в 2020 році знову розглянути позов ПАТ «Татнєфть» (Росія) до українських бізнесменів Геннадію Боголюбову, Ігорю Коломойському, Олександру Ярославському і Павлу Овчаренко в рамках справи «Укртатнафти».

«Укртатнафта» створена відповідно до указів президентів України й Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ «Татнєфть», ще 28,7788% – міністерству майна Татарстану. Потім на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до української групи «Приват» і бізнесмена Олександра Ярославського.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті