Бідні країни загрожують зробити боротьбу з глобальним потеплінням марною – Bloomberg

Бідні країни загрожують зробити боротьбу з глобальним потеплінням марною – Bloomberg

Більшість викидів концентрується в менш благополучних країнах, які міняти модель своєї економіки не збираються

Бідні країни загрожують зробити боротьбу з глобальним потеплінням марною – Bloomberg
Найробі
фото DR

Боротьба розвинених країн із глобальним потеплінням під загрозою через бідні країни Африки та Азії: їх економіка просто не в змозі відмовитися від вугілля і бензинових автомобілів, пише Bloomberg, на яке посилається The Bell.

Середня температура планети до цього року вже підвищилася на 1,2 градуси Цельсія, і наслідки екстремальних погодних явищ відчуваються по всій земній кулі від Канади до Китаю.

Згідно з даними некомерційної організації Climate Action Tracker, світ може «потеплішати» на 2,4 градуси до 2100 року.

У спеціальній доповіді ООН про глобальне потепління за 2018 рік вказано, що навіть підвищення температури на 1,5° C матиме величезні наслідки для планети, включаючи «багатометрове підвищення рівня моря» протягом сотень і тисяч років і масове вимирання рослин і тварин.

Щоб зупинити глобальне потепління, країнам необхідно скоротити частку вугілля у виробленні електроенергії до менше 2% до 2050 року, але G20 не може дійти згоди про те, як це зробити.

Справа в тому, що на країни Великої двадцятки припадає тільки 47% світових викидів. У цей список також входять Саудівська Аравія і Австралія. Більша ж частина вугільних викидів концентрується в менш благополучних країнах, які міняти модель своєї економіки не збираються: як пояснює Bloomberg, Бангладеш і В'єтнам вже заявляють, що не можуть ставити амбітні екологічні цілі, поки багаті країни їх не профінансують.

Частка шкідливих викидів у бідних державах незабаром ще сильніше збільшиться через зростання чисельності населення. Як приклад наводиться Кенія: обсяг викидів вуглекислого газу з 2005 року виріс удвічі. Велика частина з них припадає на транспорт – в столиці країни Найробі кожні вісім років автопарк зростає вдвічі.

При цьому найпопулярнішим видом громадського транспорту залишаються мікроавтобуси, що працюють на дизелі.

Нагадаємо, аналітики Chatham House вважають, що головна причина вимирання тварин – неправильне харчування людей.

Також вчені виявили, що за 30 років Земля втратила 75% загальної біомаси комах і почала втрачати птахів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті