Глава SEC вирішив захищати інвесторів у криптовалюту

Глава SEC вирішив захищати інвесторів у криптовалюту

Генслер закликав конгрес розширити повноваження SEC в частині регулювання операцій з криптоактивами

Глава SEC вирішив захищати інвесторів у криптовалюту
фото Shutterstock

Для криптобірж і платформ, що здійснюють операції з криптовалютою, може знадобитися дотримання законів про цінні папери та інвестиції. Під їх дію має потрапити і регулювання стейблкойнів і майданчиків децентралізованого фінансування. Додаткові повноваження для нагляду за крипторинками комісії з цінних паперів і бірж (SEC) повинен надати конгрес. Про це заявив на Aspen Security Forum глава SEC Гері Генслер, передає Forbesз посиланням на CNBC.

«Деякі правила, пов'язані з криптоактивами, добре налагоджені. Тест на визначення того, чи є криптоактивом цінний папір, ясний. Однак в цьому просторі є деякі прогалини: нам потрібні додаткові повноваження від конгресу, щоб запобігти потраплянню транзакцій, продуктів і платформ в тріщини в регулюванні. Нам також потрібно більше ресурсів для захисту інвесторів в цьому зростаючому і нестабільному секторі», – сказав Генслер, виступаючи на форумі.

Він попросив законодавців в конгресі надати SEC юридичні повноваження з нагляду за криптобіржами. Він сказав, що багато токенів торгуються як активи і повинні підпадати під юрисдикцію SEC, яка вже має значні повноваження над цифровими активами.

За словами голови SEC, інвестори купують, продають і кредитуються в криптовалюті на різних майданчиках – від криптобірж до DeFi-платформ (DeFi – абревіатура, що позначає децентралізоване фінансування), але вони не захищені на них.

Генслер вважає, що більшість криптоактивів є цінними паперами і повинні реєструватися в SEC і регулюватися нею.

У своїх коментарях на форумі глава SEC дав зрозуміти, що не буде заперечувати проти створення біткойн-біржових фондів (ETF, біржові інвестиційні фонди). Він вважає за можливе відкриття ETF, який підпорядковується строгим правилам фондів і орієнтований на ф'ючерси на біткойни, а не на саму криптовалюту, відзначає видання.

Нагадаємо, Mastercard запустила програму підтримки криптовалютних стартапів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло