Минулий рік став для світової авіації найгіршим в історії – IATA

Минулий рік став для світової авіації найгіршим в історії – IATA

66% світового парку комерційних авіаперевезень було зупинено через те, що уряди закрили кордони

Минулий рік став для світової авіації найгіршим в історії – IATA
фото Pixaby

У 2020 році повітряне сполучення скоротилося більш ніж на половину. Попит на міжнародні пасажирські перевезення знизився на 75,6% в порівнянні з попереднім роком, а загалом попит на авіаперевезення впав на 65,9%, говориться в звіті Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), пише Investing.com з посиланням на Reuters.

Загальна виручка від пасажирських перевезень у 2020 році впала на 69%, до $189 млрд, а чисті збитки авіакомпаній склали $126,4 млрд. На кожного пасажира припав збиток в розмірі $71,7.

«Зниження кількості перевезених авіапасажирів у 2020 році було найсуттєвішим з моменту початку спостережень за глобальними перевезеннями приблизно в 1950 році», – наголошується в звіті IATA.

В результаті авіакомпанії перевезли на 60,2% менше клієнтів (1,8 млрд чоловік), ніж в 2019-му (4,5 млрд чоловік).

«У розпал кризи, в квітні 2020 року, 66% світового парку комерційного повітряного транспорту було зупинено через те, що уряди закрили кордони або ввели суворий карантин. Мільйони робочих місць зникли», – зазначив гендиректор IATA Віллі Уолш.

Асоціація відзначає, що найбільше постраждав Близький Схід, де пасажиропотік зменшився на 71,5% в порівнянні з 2019 роком. Слідом ідуть Європа (-69,7%) і Африка (-68,5%).

Китай став найбільшим внутрішнім авіаринком у 2020 році вперше за всю історію спостережень, оскільки на внутрішньому ринку авіаперевезення стали швидше відновлюватися після успішної боротьби з COVID-19.

Як повідомлялося, Boeing вперше за два роки отримала прибуток і не буде звільняти працівників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті