Експерти назвали західні корпорації, які фінансують теле-пропаганду Лукашенка в Білорусі
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Експерти назвали західні корпорації, які фінансують теле-пропаганду Лукашенка в Білорусі

Компанії дбають тільки про свій прибуток, з сумом констатують правозахисники

Експерти назвали західні корпорації, які фінансують теле-пропаганду Лукашенка в Білорусі
фото DR

Два з трьох рекламних роликів, що транслюються на державному білоруському телебаченні, зроблені в інтересах великих корпорацій із Європи і США. Про це свідчить аналіз, проведений німецько-швейцарською правозахисною організацією Libereco – Partnership for Human Rights, яка займається захистом прав людини в Білорусі, пише Deutsche Welle.

Як наголошується в прес-релізі правозахисників, експерти організації протягом тижня з 12 по 18 липня спостерігали і оцінювали рекламні блоки на трьох державних телеканалах: Білорусь 1, ОНТ і СТВ в вечірній прайм-тайм (з 19 до 22 годин).

Із 874 показаних рекламних роликів майже дві третини (63%) припало на західні компанії. Білоруським рекламодавцям належить близько 25% реклами. Решта 12% розділили між собою компанії з Індії, Росії і Туреччини. Рекламні ролики демонструються безпосередньо до, після і під час політичних програм і випусків новин, що мають очевидний пропагандистський формат, зазначено в повідомленні.

Серед західних корпорацій лідирують американські концерни із загальною часткою 32%. Абсолютним лідером тут є компанія Procter & Gamble (США, 100 роликів).

Далі йдуть:

  • Nestlé (Швейцарія, 79),
  • Mars (США, 44),
  • Henkel (Німеччина, 43),
  • Colgate-Palmolive (США, 37),
  • Sandoz (Швейцарія, 35),
  • Coca-Cola (США, 35),
  • PepsiCo ( США, 33),
  • Dr. Theiss Naturwaren (Німеччина, 32
  •  Mondelez International (29, США).

Також були показані 82 рекламних ролика компаній Carlsberg (Данія), L'Oréal і Sanofi (обидві Франції), Dolorgiet (Німеччина), GlaxoSmithKline (Великобританія), Śnieżka (Польща) та Gedeon Richter (Угорщина).

«Уже рік, як режим Лукашенка тероризує власне населення, навіть останній PR-менеджер повинен був це знати. Те, що світові бренди, такі як Procter & Gamble, Mars, Henkel, Coca-Cola або PepsiCo, досі рекламуються пропагандистськими каналами диктатора, – це скандал. Компанії, очевидно, дбають тільки про свій прибуток, катастрофічне становище в галузі прав людини в Білорусі їх абсолютно не хвилює», – упевнений голова німецького відділення Libereco Марко Фібер. Він звинуватив західні корпорації в «моральному банкрутстві».

Правозахисники нагадали злочинну статистику невизнаного правителя Білорусі за останні 12 місяців: понад 40 000 арештів, принаймні 1800 документованих повідомлень про катування та понад 600 політичних в'язнів.

Libereco закликала всі компанії з ЄС, США, Швейцарії та Великобританії негайно відмовитися від показу рекламних роликів на білоруських державних телеканалах і, таким чином, припинити фінансову підтримку режиму Лукашенка.

Нагадаємо, Лукашенко спеціально організував доставку літаками біженців з Іраку до кордону з Литвою, повідомив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло