Байден підпише указ про доведення частки електромобілів до 50% в найближчі 9 років

Байден підпише указ про доведення частки електромобілів до 50% в найближчі 9 років

Ілон Маск назвав дивним те, що його на захід в Білому домі не запросили

Байден підпише указ про доведення частки електромобілів до 50% в найближчі 9 років
фото Pixaby

Президент США Джо Байден підпише указ, який закликає зробити так, щоб до 2030 року половина всіх проданих автомобілів в країні припадала на машини з нульовим рівнем шкідливих викидів – електрокари і гібриди. Про це повідомляєтьсяна сайті Білого дому, пише Forbes.

Указ не має обов'язкового характеру для компаній, мова йде про сигнал для ринку, який покликаний підштовхнути виробників до створення електрокарів, пояснили Financial Times чиновники адміністрації.

Згідно з указом в США також повинна початися робота щодо формулювання стандартів для сфер паливної ефективності та викидів з метою «зекономити гроші споживачів, знизити рівень забруднення, підтримати практику охорони здоров'я, просунути справедливість в сфері екології та боротися з кліматичною кризою».

Американські Агентство з охорони довкілля (EPA) і Міністерство транспорту доповідатимуть про роботу, яка дозволить середньостатистичному споживачеві заощадити на паливі до $900 за час життя автомобіля, відзначається в повідомленні.

Білий дім також вказує, що США відстають в гонці виробників електромобілів і батарей для них. На країну припадає лише третина тих продажів електромобілів, які забезпечує Китай, йдеться в повідомленні. Байден пропонує забезпечити США лідерство за допомогою інвестицій в:

  • створення першої національної мережі зарядних станцій для електромобілів;
  • забезпечення стимулів для споживача, які підштовхнуть виробництво в США і створення робочих місць;
  • переоснащення і розширення американського виробничого ланцюга поставок;
  • створення «чистих технологій нового покоління» для забезпечення країні конкурентної переваги.

На підтримку планів Байдена виступлять автовиробники Ford, GM і Stellantis (утворений в результаті злиття Fiat-Chrysler з PSA), а також профспілка United Auto Workers, повідомляє Білий дім.

У своїй спільній заяві компанії оголосили про плани добитися того, щоб до 2030 року на електромобілі припадало 40-50% їх щорічних продажів у США.

При цьому засновник Tesla Ілон Маск назвав дивним те, що представників його компанії на захід в Білому домі не запросили.

До 2026 року більше половини світових продажів легкових транспортних засобів буде припадати на електрифіковані автомобілі, спрогнозувала в травні Boston Consulting Group.

Нагадаємо, «Велика сімка» також поставила амбітну мету – довести частку електромобілів у продажах до 50%, лідери країн G7 вважають, що цього реально досягти за 10 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті