У Великобританії суд заборонив будувати тунель біля Стоунхенджа

У Великобританії суд заборонив будувати тунель біля Стоунхенджа

Він порушить цілісність пам'ятника і стане на заваді важливим розкопкам, вважають археологи

У Великобританії суд заборонив будувати тунель біля Стоунхенджа
фото DR

Суд Великобританії скасував дозвіл на будівництво тунелю і підземної траси за кілька сотень метрів від Стоунхенджа – рішення підтримали археологи, стурбовані збереженням стародавньої кам'яної споруди.

Про це пише ЦТСз посиланням на Bird in Flight.

У листопаді 2020 року Міністерство транспорту Великобританії схвалило проект вартістю понад $2 млрд всупереч протестам активістів.

Шосе A303 в графстві Уїлтшир планували перетворити на пішохідну дорогу, а поблизу прокласти 3-кілометровий тунель, який допоможе підвищити пропускну здатність однієї з найбільш завантажених автострад у країні.

У компанії Highways England відзначали, що створення підземної траси дозволить позбутися пробок і шуму автомобілів, а також повернути пам'ятці колишній вигляд.

Захисники природи наполягали на тому, що проект з перетворення дороги зашкодить місцевому ландшафту, а археологи боялися, що він порушить цілісність пам'ятника і стане на заваді важливим розкопкам, – неподалік від Стоунхенджа продовжують знаходити останки стародавніх людей і артефакти.

ЮНЕСКО офіційно виступила проти перебудови – організація уточнила, що може позбавити Стоунхендж статусу об'єкта Всесвітньої спадщини, якщо роботи продовжаться.

Суд Великобританії дійшов висновку, що в плані не були враховані альтернативні варіанти будівництва, а також не оцінений ризик заподіяння шкоди історичній пам'ятці, як того вимагає закон.

«Ми дуже задоволені результатом судового розгляду. В ідеалі такий тунель повинен починатися і закінчуватися за межами об'єкта Всесвітньої спадщини», – заявив голова організації Save Stonehenge Джон Адамс.

Уряд Великобританії може прийняти або оскаржити рішення суду.

Як повідомлялося, Ліверпуль позбавили статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті