Fitch Ratings підвищило прогноз рейтингу України

Fitch Ratings підвищило прогноз рейтингу України

Агентство прогнозує, що ВВП у 2021 році зросте на 4,1% за інфляції 9,2%

Fitch Ratings підвищило прогноз рейтингу України
Фото: mof.gov.ua

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings покращило прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента в іноземній валюті України зі стабільного до позитивного, а також підтвердило сам рейтинг на рівні «B». Про це йдеться в повідомленні агентства, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що на таке рішення вплинули відносна стійкість України до коронавірусного шоку та очікуване зниження держборгу до ВВП до 57% у 2021 році завдяки перевиконанню бюджету та відновленню економіки. Крім цього, міжнародні резерви України мають тренд до зростання, а країна відновила доступ до комерційного та МФО зовнішнього фінансування, попри тривалу затримку з траншем Міжнародного валютного фонду за програмою stand by.

Fitch прогнозує, що дефіцит держбюджету знизиться у 2021 році до 4% ВВП. При цьому за підсумками першого півріччя він склав 1,8% ВВП. Водночас агентство очікує подальшого зниження дефіциту до 3,2% ВВП у 2022 році завдяки «ресурсному» законопроєкту.

На думку Fitch, ВВП України у 2021 році зросте на 4,1% за інфляції 9,2% завдяки агросектору та зростанню доходів населення. Хоча, зауважують в агентстві, низький рівень вакцинації зберігає ризики для такого прогнозу.

У 2022 році зростання української економіки сповільниться до 3,9% за інфляції 6%, а у 2023 році – до 3,5%.

Нагадаємо: KSE погіршила прогноз зростання ВВП України у 2021 році до 3,6% у порівнянні з 4,7% у квітневому прогнозі. Передбачається, що наприкінці 2022 року інфляція становитиме 4,3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло