Чистий прибуток Saudi Aramco за квартал зріс майже учетверо

Чистий прибуток Saudi Aramco за квартал зріс майже учетверо

Результат перевищив $25 млрд

Чистий прибуток Saudi Aramco за квартал зріс майже учетверо
фото https://www.aramco.com/

Державний нафтовий гігант Саудівської Аравії Aramco повідомив про разюче зростання чистого прибутку на 288% до $25,5 млрд в ІІ кварталі. Як нагадує CNBC, за аналогічний період минулого року цей показник складав $6,6 млрд.

«Наші результати за ІІ квартал відображають значне зростання світового попиту на енергію, і ми наближаємося до другої половини 2021 року більш стійкою і гнучкою компанією, оскільки відновлення світової економіки набирає обертів», – сказав президент і генеральний директор Aramco Амін Насер.

За перше півріччя чистий прибуток склав $47,2 млрд у порівнянні з $23,2 млрд за аналогічний період 2020 року. Результати обумовлені вакцинацією, заходами стимулювання і прискоренням активності на ключових ринках.

Aramco повідомила, що вільний грошовий потік склав $22,6 млрд у ІІ кварталі і $40,9 млрд в першій половині 2021 року в порівнянні з $6,1 млрд і $21,1 млрд відповідно за ті ж періоди в 2020 році.

Aramco, контрольний пакет акцій якої належить уряду Саудівської Аравії, є ключовим джерелом доходів королівства.

Ціни на нафту виросли приблизно на 40% у 2021 році до приблизно $70 за барель, що спонукало нафтових гігантів BP, Chevron і Royal Dutch Shell збільшити дивіденди і запустити програми зворотного викупу акцій. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті