Литва хоче відгородитись колючим дротом від Білорусі
Остаточне рішення прийме парламент країни. На будівництво паркану, довжиною у 508 км, треба 152 млн євро

Сьогодні парламент Литви обговорить, чи варто будувати на кордоні з Білоруссю високий металевий паркан з колючим дротом, щоб зупинити рекордний потік нелегалів.
Як пише Reuters, у разі ухвалення парламентом Литва побудує металевий паркан висотою чотири метри, увінчаний колючим дротом. Його протяжність становитиме 508 км із загальних 670 км кордону з Білоруссю. Ціна проєкту – 152 млн євро ($178 млн).
Також парламент країни розгляне питання щодо дозволу литовським військовим патрулювати кордон. Зараз патрулювання мають право здійснювати тільки прикордонники.
За останніми даними Державної прикордонної служби Литви, в цьому році близько 4026 осіб незаконно перетнули кордон Литви з Білорусі. Більшість з них прибувають з Іраку, за ним слідують Республіка Конго і Камерун.
Нагадаємо: нещодавно литовські прикордонники почали виконувати прийняте міністром внутрішніх справ Агне Білотайте рішення – нелегальних мігрантів затримують і повертають в Білорусь. Мігранти з Азії та Африки, які незаконно проникли в Литву через білоруський кордон, стурбовані рішенням Вільнюса відправляти їх назад. Вони кажуть, що не хочуть повертатися в Білорусь, і закликають Євросоюз допомогти їм.
Один із засновників Фонду Bysol – «Білоруська солідарність» Ярослав Лихачевський в інтерв'ю Mind розповів, що режим Олександра Лукашенка заробляє близько $15 000 на одній «путівці» для близькосхідних біженців через білорусько-литовський кордон. За його словами, цілеспрямованим перевезенням громадян Іраку до Білорусі займається туристичне агентство при управлінні справами президента.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].