Литва хоче відгородитись колючим дротом від Білорусі

Литва хоче відгородитись колючим дротом від Білорусі

Остаточне рішення прийме парламент країни. На будівництво паркану, довжиною у 508 км, треба 152 млн євро

Литва хоче відгородитись колючим дротом від Білорусі
фото www.flickr.com/photos/sped_word/2654556212

Сьогодні парламент Литви обговорить, чи варто будувати на кордоні з Білоруссю високий металевий паркан з колючим дротом, щоб зупинити рекордний потік нелегалів.

Як пише Reuters, у разі ухвалення парламентом Литва побудує металевий паркан висотою чотири метри, увінчаний колючим дротом. Його протяжність становитиме 508 км із загальних 670 км кордону з Білоруссю. Ціна проєкту – 152 млн євро ($178 млн).

Також парламент країни розгляне питання щодо дозволу литовським військовим патрулювати кордон. Зараз патрулювання мають право здійснювати тільки прикордонники.

За останніми даними Державної прикордонної служби Литви, в цьому році близько 4026 осіб незаконно перетнули кордон Литви з Білорусі. Більшість з них прибувають з Іраку, за ним слідують Республіка Конго і Камерун.

Нагадаємо: нещодавно литовські прикордонники почали виконувати прийняте міністром внутрішніх справ Агне Білотайте рішення – нелегальних мігрантів затримують і повертають в Білорусь. Мігранти з Азії та Африки, які незаконно проникли в Литву через білоруський кордон, стурбовані рішенням Вільнюса відправляти їх назад. Вони кажуть, що не хочуть повертатися в Білорусь, і закликають Євросоюз допомогти їм. 

Один із засновників Фонду Bysol – «Білоруська солідарність» Ярослав Лихачевський в інтерв'ю Mind розповів, що режим Олександра Лукашенка заробляє близько $15 000 на одній «путівці» для близькосхідних біженців через білорусько-литовський кордон. За його словами, цілеспрямованим перевезенням громадян Іраку до Білорусі займається туристичне агентство при управлінні справами президента. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло