Держгеонадра анулювала спецдозвіл групи Фірташа на користування надрами

Держгеонадра анулювала спецдозвіл групи Фірташа на користування надрами

Group DF оскаржить рішення у суді

Держгеонадра анулювала спецдозвіл групи Фірташа на користування надрами
Дмитро Фірташ
Фото: УНІАН

Державна служба геології та надр позбавила Group DF олігарха Дмитра Фірташа спецдозволу на користування надрами Селищанского родовища титанових руд через кримінальне провадження стосовно Фірташа щодо фінансування тероризму. Дозвіл передали державній «ОГХК». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на копію наказу Держгеонадр, яку має агентство.

Згідно з документом, відомство ухвалило таке рішення на підставі інформації від правоохоронних органів і суб'єктів фінансового моніторингу, що переможець аукціону здійснює фінансування тероризму в Україні. До наказу також додаються листи від Служби безпеки України, Національної поліції та Держслужби фінансового моніторингу.

Водночас пресслужба Group DF заявила, що перегляд рішення про продаж спеціального дозволу Межиріченському гірничозбагачувальному комбінату (ГЗК) ініціював «ОГХК» при лобістській підтримці Фонду держмайна.

«ОГХК» направила лист в Держгеонадра, в якому висунула ряд безпідставних звинувачень щодо МГЗК, звинувативши компанію в «фінансуванні тероризму та діях в інтересах РФ», посилаючись на інтернет-публікації в ЗМІ від 2015 року», – вважає Group DF.

У компанії стверджують, що саме цей лист послужив приводом для Держгеонадр призупинити підписання договору з Межиріченським ГЗК (МГЗК) і направити відповідні запити до Головного управління СБУ і Державну службу фінансового моніторингу.

«Наголошуємо, що жодне з них не надало жодних доказів або офіційного підтвердження висунутих адвокатом «ОГХК» звинувачень проти МГЗК», – додає Group DF.

У Group DF кажуть, що законних підстав для перегляду підсумків аукціону немає, а рішення Держгеонадр оскаржать у суді. За словами адвоката титанового бізнесу Group DF Романа Чишинського, компанія вже відправила лист в Держгеонадра з вимогою переглянути рішення та подала позов для захисту законних інтересів бізнесу.

Раніше суд Запорізької області повернув у власність держави Запорізький титано-магнієвий комбінат, який у 2013 році приватизувала компанія «Толексіс Трейдинг Лімітед» з групи компаній DF Group. Однак група заявила, що оскаржить це рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті